Gå til hovedindhold

Skærm 27" AOC Q27U3CV - 2560 × 1440, IPS Quantum Dot, HDR400, USB‑C dok

AOCComputerskærmeEAN: 4038986182065
Pris fra 1.805 krtil 3.319 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.514 kr (46% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Skærm 27" AOC Q27U3CV - 2560 × 1440, IPS Quantum Dot, HDR400, USB‑C dok og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1805 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" AOC Q27U3CV - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS - 96W USB-C
1.805 kr
Til butik
27" AOC Q27U3CV - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS - 96W USB-C billede

Produktinformation

AOC Q27U3CV monitor er skabt til farvenøjagtigt kreativt arbejde og daglig produktivitet og kombinerer et IPS-panel med pålidelig tilslutning og god ergonomi til et komfortabelt skrivebordssetup. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C med 96W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: DisplayHDR 400; AMD Adaptive-Sync; Indbygget Gigabit Ethernet; Højde-/pivot-/dreje-/tiltjustering Ensartede farver, skarpe detaljer og et strømlinet USB-C-setup med enkelt kabel hjælper med at holde arbejdspladsen ryddelig og understøtter smidigt arbejde med foto, design og kontoropgaver.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: Q27U3CV
EAN: 4038986182065
Varenr.: 3437441
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
AOC 27" skærm Graphic Pro Series Q27U3CV
1.990 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC Q27U3CV 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
2.043 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AOC Q27U3CV 27 IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
2.759 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" AOC Q27U3CV - 2560 × 1440, IPS Quantum Dot, HDR400, USB‑C dok
-6%3.299 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" AOC Q27U3CV - 2560 × 1440, IPS Quantum Dot, HDR400, USB‑C dok
-6%3.319 kr
Før 3.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Skærm 27" AOC Q27U3CV - 2560 × 1440, IPS Quantum Dot, HDR400, USB‑C dok koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Skærm 27" AOC Q27U3CV - 2560 × 1440, IPS Quantum Dot, HDR400, USB‑C dok koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.805 kr1.805 krKøb
2Komplett DK1.990 kr1.990 krKøb
3CompuMail DK2.043 kr2.043 krKøb
4Ultrashop2.759 kr2.759 krKøb
5Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
6Vivas DK3.319 kr4.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Skærm 27" AOC Q27U3CV - 2560 × 1440, IPS Quantum Dot, HDR400, USB‑C dok

PriceData har fulgt prisen på Skærm 27" AOC Q27U3CV - 2560 × 1440, IPS Quantum Dot, HDR400, USB‑C dok i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.805 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 2.451 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.033 kr.

Den nuværende pris på 1.805 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Skærm 27" AOC Q27U3CV - 2560 × 1440, IPS Quantum Dot, HDR400, USB‑C dok. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Skærm 27" AOC Q27U3CV - 2560 × 1440, IPS Quantum Dot, HDR400, USB‑C dok de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 20261.805 kr69 kr (4%)
5. maj 20261.874 kr16 kr (1%)
4. maj 20261.858 kr27 kr (1%)
3. maj 20261.885 kr2 kr (0%)
2. maj 20261.887 kr23 kr (1%)
1. maj 20261.864 kr33 kr (2%)
30. apr. 20261.897 kr5 kr (0%)
29. apr. 20261.902 kr12 kr (1%)
24. apr. 20261.914 kr11 kr (1%)
23. apr. 20261.903 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret