Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz Dockingskærm

IiyamaEAN: 4948570125944
Pris fra 2.167 krtil 3.019 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 852 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.885 kr 24. maj

Sammenlign priser på iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz Dockingskærm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2167 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz Dockingskærm
2.167 kr
Til butik
iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz Dockingskærm billede

Produktinformation

iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XB2797QSNP-B1
EAN: 4948570125944
Varenr.: 1004040784
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 - LED monitor - 27"
2.369 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS skærm - QHD, USB-C 96 W, KVM, sort
2.999 kr
Til butik
iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS skærm - QHD, USB-C 96 W, KVM, sort billede

Produktinformation

Arbejd smartere med en 27" QHD kontorskærmiiyama ProLite XB2797QSNP-B1 er en 27" IPS skærm i Quad HD med mat overflade, der giver skarp tekst og bredt farverum til kontor og hjemmearbejde. Med USB‑C med op til 96 W strøm kan du tilslutte din bærbare computer med ét kabel til billede, data og opladning. Den indbyggede KVM‑switch gør det nemt at skifte tastatur/mus mellem to kilder, så du flytter problemfrit mellem arbejds‑ og privat pc.Funktioner til komfort og effektivitetIPS‑panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178° og 100 % sRGB. Skærmen er flimmerfri og har høj lysstyrke på 350 cd/m², hvilket gør den behagelig gennem lange arbejdsdage. Det ergonomiske stativ byder på højdejustering op til 15 cm, tilt, drejning og pivot, så du kan indstille en sund arbejdsposition. Derudover får du integrerede højttalere, netværk via Ethernet LAN samt DisplayPort‑ud og USB‑hub (4x USB 3.2 Gen 1).Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 2560 × 1440 (16:9) Quad HDPanel: IPS, mat, fladMaks. opdateringsfrekvens: 75 HzResponstid (MPRT): 1 msLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.000:1Farver: 16,7 mio.; sRGB: 100 %, NTSC: 72 %Betragtningsvinkler: 178°/178°Tilslutninger: 1× HDMI, 1× DisplayPort ind, 1× DisplayPort ud, 1× USB‑C (opstrøm), 4× USB 3.2 Gen 1 (hub), hovedtelefonudgang, Ethernet LAN (RJ‑45)USB‑C Power Delivery: op til 96 WIndbygget: KVM‑switch, USB‑hub, 2 højttalere (4 W samlet)Ergonomi: højdejustering 15 cm, tilt, drejning, pivotVESA: 100 × 100 mm; Kensington-låsStrømforbrug: 21 W typisk; standby 0,5 W; slukket 0,3 WMål med stander: H × B × D: 54,75 × 61,3 × 20,95 cmVægt med stander: 5,9 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 4948570125944
Varenr.: 2121168
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS skærm - QHD, USB-C 96 W, KVM, sort
3.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.167 kr2.167 krKøb
2Proshop DK2.369 kr2.369 krKøb
3Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
4Vivas DK3.019 kr4.218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz Dockingskærm

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz Dockingskærm i 67 dage. Laveste pris i perioden er 1.885 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 2.264 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.145 kr.

Den nuværende pris på 2.167 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz Dockingskærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for iiyama ProLite XB2797QSNP-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz Dockingskærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.167 kr29 kr (1%)
29. maj 20262.138 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.139 kr102 kr (5%)
26. maj 20262.037 kr152 kr (8%)
24. maj 20261.885 kr254 kr (12%)
23. maj 20262.139 kr4 kr (0%)
22. maj 20262.143 kr3 kr (0%)
20. maj 20262.140 kr1 kr (0%)
18. maj 20262.139 kr1 kr (0%)
14. maj 20262.140 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret