Gå til hovedindhold

ASUS GeForce RTX 5070 TI 16GB ROG STRIX OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk

ASUSVideokort og -adaptereEAN: 4711387920633
Pris fra 8.837 krtil 9.990 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.153 kr (12% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS GeForce RTX 5070 TI 16GB ROG STRIX OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8837 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
8.837 kr
Til butik
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

ASUS - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 2 x HDMI, 3 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YV0M90-M0NA00
EAN: 4711387920633
Varenr.: 1003298295
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GeForce RTX 5070 Ti ROG STRIX OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
9.790 kr
Til butik
ASUS GeForce RTX 5070 Ti ROG STRIX OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Overclocked (Core clock 2300 MHz / Boost clock 2625 MHz), 8960 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 3 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 850 Watt, kortlængde: 332mm, PCI-Port bredde: 3.2 slots, ASUS STRIX low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med ASUS AURA, inkludere grafikkort støtte, model nummer: ROG-STRIX-RTX5070TI-O16G-GAMING...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0M90-M0NA00
EAN: 4711387920633
Varenr.: 3331059
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS GeForce RTX 5070 TI 16GB ROG STRIX OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk
9.990 kr
Til butik
ASUS GeForce RTX 5070 TI 16GB ROG STRIX OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere gaming-verdenen med Blackwell-arkitektur og AI-accelereret ydelse? ASUS GeForce RTX 5070 Ti ROG STRIX OC GAMING leverer den ultimative gaming-oplevelse med 16GB GDDR7-hukommelse, DLSS 4-teknologi og fuldt programmerbar RGB-belysning.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
EAN: 4711387920633
Varenr.: 51210088251728

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce RTX 5070 TI 16GB ROG STRIX OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce RTX 5070 TI 16GB ROG STRIX OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.837 kr8.837 krKøb
2Proshop DK9.790 kr9.790 krKøb
3Geekd9.990 kr9.990 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS GeForce RTX 5070 TI 16GB ROG STRIX OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS GeForce RTX 5070 TI 16GB ROG STRIX OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 8.542 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 11.802 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.398 kr.

Den nuværende pris på 8.837 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for ASUS GeForce RTX 5070 TI 16GB ROG STRIX OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for ASUS GeForce RTX 5070 TI 16GB ROG STRIX OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20268.837 kr892 kr (9%)
29. maj 20269.729 kr892 kr (10%)
23. maj 20268.837 kr215 kr (2%)
22. maj 20269.052 kr215 kr (2%)
5. maj 20268.837 kr317 kr (3%)
25. apr. 20269.154 kr509 kr (5%)
22. apr. 20269.663 kr66 kr (1%)
21. apr. 20269.729 kr739 kr (8%)
11. apr. 20268.990 kr739 kr (8%)
3. apr. 20269.729 kr61 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret