Gå til hovedindhold

ASUS GeForce GT 730 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket) (GT730-SL-2GD5-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk

ASUSVideokort og -adaptereEAN: 4716659990390
Pris fra 529 krtil 824 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 295 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 497 kr 20. maj

Sammenlign priser på ASUS GeForce GT 730 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket) (GT730-SL-2GD5-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 529 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS NVIDIA GeForce GT 730 GDDR5 SDRAM
529 kr
Til butik
ASUS NVIDIA GeForce GT 730 GDDR5 SDRAM billede

Produktinformation

ASUS GT730-SL-2GD5-BRK - Grafikkort - GF GT 730 - 2 GB GDDR5 - PCIe 2.0 lavprofil - DVI, D-Sub, HDMI - blæserløs

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YV06N2-M0NA00
EAN: 4716659990390
Varenr.: 990063725
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GeForce GT 730 Silent Low Profile - 2GB GDDR5 RAM - Grafikkort
558 kr
Til butik
ASUS GeForce GT 730 Silent Low Profile - 2GB GDDR5 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce GT 730 (Core clock 902 MHz), 384 CUDA kerner, 2GB GDDR5 (Memory clock 5 GHz) - 64-bit, PCI-Express 2.0 x16, lav profil, Low Profile bracket inkluderet, 1 x HDMI 1.4 / 1 x VGA / DVI-D tilslutninger, anbefalet strømforsyning: 300 Watt, kortlængde: 165mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Heatsink (0 db) køler, model nummer: GT730-SL-2GD5-BRK...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV06N2-M0NA00
EAN: 4716659990390
Varenr.: 2541985
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS GeForce GT 730 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket) (GT730-SL-2GD5-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk
645 kr
Til butik
ASUS GeForce GT 730 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket) (GT730-SL-2GD5-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Dette stille kraftværk åbner dørene til PC-gaming, 4K-streaming og produktive multi-skærm setups - alt sammen uden at høre så meget som en hvisken fra dit system. 🎮 Uanset om du er helt ny inden for gaming eller bygger det perfekte mediecenter, leverer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
EAN: 4716659990390
Varenr.: 51247875326288
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort ASUS GeForce GT 730 2 GB GDDR5 (passiv)
-10%689 kr
Før 769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort ASUS GeForce GT 730 2 GB GDDR5 (passiv)
-10%709 kr
Før 789 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Geforce Gt 730 Silent 2gb
824 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce GT 730 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket) (GT730-SL-2GD5-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce GT 730 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket) (GT730-SL-2GD5-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK529 kr529 krKøb
2Proshop DK558 kr597 krKøb
3Geekd645 kr645 krKøb
4Boligcenter DK689 kr689 krKøb
5Vivas DK709 kr788 krKøb
6Dustin DK824 kr910,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS GeForce GT 730 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket) (GT730-SL-2GD5-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS GeForce GT 730 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket) (GT730-SL-2GD5-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 497 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 654 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 586 kr.

Den nuværende pris på 529 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for ASUS GeForce GT 730 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket) (GT730-SL-2GD5-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for ASUS GeForce GT 730 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket) (GT730-SL-2GD5-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026529 kr26 kr (5%)
26. maj 2026555 kr1 kr (0%)
24. maj 2026554 kr8 kr (1%)
23. maj 2026546 kr8 kr (1%)
22. maj 2026554 kr57 kr (11%)
20. maj 2026497 kr39 kr (7%)
19. maj 2026536 kr1 kr (0%)
18. maj 2026537 kr5 kr (1%)
17. maj 2026542 kr13 kr (2%)
14. maj 2026555 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret