Gå til hovedindhold

ASUS GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Silent (with Low Profile Bracket) (GT710-SL-2GD5-BRK-EVO) Grafikkort - GEEKD.dk

ASUSVideokort og -adaptereEAN: 4711387418680
Pris fra 459 krtil 624 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 165 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 432 kr 24. apr.

Sammenlign priser på ASUS GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Silent (with Low Profile Bracket) (GT710-SL-2GD5-BRK-EVO) Grafikkort - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 459 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS NVIDIA GeForce GT 710 2GB DDR3 SDRAM
459 kr
Til butik
ASUS NVIDIA GeForce GT 710 2GB DDR3 SDRAM billede

Produktinformation

ASUS GeForce GT 710 EVO - Grafikkort - GF GT 710 - 2 GB DDR3 - PCIe 2.0 lavprofil - DVI, D-Sub, HDMI - blæserløs

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YV0ALA-M0NA00
EAN: 4711387418680
Varenr.: 1002314331
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GeForce GT 710 - 2GB GDDR3 RAM - Grafikkort
508 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Silent (with Low Profile Bracket) (GT710-SL-2GD5-BRK-EVO) Grafikkort - GEEKD.dk
528 kr
Til butik
ASUS GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Silent (with Low Profile Bracket) (GT710-SL-2GD5-BRK-EVO) Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at give din PC det grafik-boost, den fortjener - uden støj og uden at sprænge budgettet? 💻 ASUS GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Silent er den perfekte bro mellem integreret grafik og dyrere gaming-kort. Dette er til dig der vil have mere end grun...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
EAN: 4711387418680
Varenr.: 51247879225680
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS GT710-SL-2GD5-BRK-EVO - GeForce GT 710 2 GB GDDR5 grafikkort
-6%579 kr
Før 619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS NVIDIA GeForce GT 710 2GB DDR3 SDRAM
589 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS GT710-SL-2GD5-BRK-EVO - GeForce GT 710 2 GB GDDR5 grafikkort
-6%599 kr
Før 639 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Evo Silent Geforce Gt 710 Lp 2gb
624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Silent (with Low Profile Bracket) (GT710-SL-2GD5-BRK-EVO) Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Silent (with Low Profile Bracket) (GT710-SL-2GD5-BRK-EVO) Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK459 kr459 krKøb
2Proshop DK508 kr547 krKøb
3Geekd528 kr528 krKøb
4Boligcenter DK579 kr579 krKøb
5Ultrashop589 kr589 krKøb
6Vivas DK599 kr678 krKøb
7Dustin DK624 kr710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Silent (with Low Profile Bracket) (GT710-SL-2GD5-BRK-EVO) Grafikkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Silent (with Low Profile Bracket) (GT710-SL-2GD5-BRK-EVO) Grafikkort - GEEKD.dk i 185 dage. Laveste pris i perioden er 393 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 479 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 448 kr.

Den nuværende pris på 459 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for ASUS GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Silent (with Low Profile Bracket) (GT710-SL-2GD5-BRK-EVO) Grafikkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for ASUS GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Silent (with Low Profile Bracket) (GT710-SL-2GD5-BRK-EVO) Grafikkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026459 kr7 kr (2%)
30. maj 2026466 kr3 kr (1%)
28. maj 2026469 kr4 kr (1%)
27. maj 2026473 kr1 kr (0%)
26. maj 2026474 kr1 kr (0%)
25. maj 2026475 kr3 kr (1%)
24. maj 2026478 kr1 kr (0%)
23. maj 2026479 kr13 kr (3%)
22. maj 2026466 kr12 kr (3%)
20. maj 2026454 kr15 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret