Gå til hovedindhold

MSI V809-2000R grafikkort NVIDIA GeForce GT 710 2 GB GDDR3

MSIVideokort og -adaptereEAN: 4719072448233
Pris fra 449 krtil 1.800 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.351 kr (75% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 394 kr 13. maj

Sammenlign priser på MSI V809-2000R grafikkort NVIDIA GeForce GT 710 2 GB GDDR3 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 449 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI NVIDIA GeForce GT 710 2GB DDR3 SDRAM
449 kr
Til butik
MSI NVIDIA GeForce GT 710 2GB DDR3 SDRAM billede

Produktinformation

Inkl. Low Profile bracket

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: GT 710 2GD3H LP
EAN: 4719072448233
Varenr.: 990116939
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI GeForce GT 710 Silent - 2GB GDDR3 RAM - Grafikkort
478 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort MSI GeForce GT 710 2 GB GDDR3 (low profile)
-10%539 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grafikkort MSI GeForce GT 710 2 GB GDDR3 (low profile) billede

Produktinformation

Fordele ved grafikkort til pc - MSI GeForce GT 710Opgrader din stationære pc med et stabilt og stille grafikkort. MSI GeForce GT 710 med 2 GB GDDR3 giver pålidelig visning til hverdagens brug - perfekt til kontor, surfing, video og multiskærms-opsætninger. Den passive køling arbejder uden blæser, så systemet kører næsten lydløst, og det lave profil-design passer i kompakte kabinetter.Tilslutning og kompatibilitetKortet tilbyder fleksible udgange: HDMI 1.4a, DVI-D (Dual Link) og VGA, så du nemt kan forbinde til både nye og ældre skærme. Understøttelse af DirectX 12.0 og OpenGL 4,5 giver bred softwarekompatibilitet, mens NVIDIA-teknologier som CUDA og PhysX sikrer effektiv behandling i understøttede programmer.Grafikprocessor: NVIDIA GeForce GT 710CUDA-kerner: 192GPU-frekvens: 954 MHzMaks. opløsning (digital): 4.096 × 2.160Videohukommelse: 2 GB GDDR3Hukommelsesbus: 64 bitHukommelseshastighed: 1.600 MHzUdgangsport: 1× HDMI 1.4a, 1× DVI-D, 1× VGA (D-Sub)Dual Link DVI: JaKøling: Passiv, 1-slot low profileStrømforbrug (typisk): 19 WAnbefalet strømforsyning: 300 WDirectX: 12.0, OpenGL: 4,5, HDCP: JaMål (H × B × D): 6,9 × 14,6 × 1,9 cmVægt: 0,178 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Grafikkort
Vægt: 0.5g
EAN: 4719072448233
Varenr.: 1998787
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort MSI GeForce GT 710 2 GB GDDR3 (low profile)
-10%559 kr
Før 619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI NVIDIA GeForce GT 710 2GB DDR3 SDRAM
559 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
MSI V809-2000R grafikkort NVIDIA GeForce GT 710 2 GB GDDR3
593 kr
Til butik
Gå til COMTEK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Ubiquiti UniFi Protect ViewPort
1.800 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI V809-2000R grafikkort NVIDIA GeForce GT 710 2 GB GDDR3 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI V809-2000R grafikkort NVIDIA GeForce GT 710 2 GB GDDR3 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK449 kr449 krKøb
2Proshop DK478 kr517 krKøb
3Boligcenter DK539 kr539 krKøb
4Vivas DK559 kr638 krKøb
5Ultrashop559 kr559 krKøb
6Teknikproffset DK593 kr642 krKøb
7COMTEK1.800 kr1.800 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI V809-2000R grafikkort NVIDIA GeForce GT 710 2 GB GDDR3

PriceData har fulgt prisen på MSI V809-2000R grafikkort NVIDIA GeForce GT 710 2 GB GDDR3 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 367 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 495 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 433 kr.

Den nuværende pris på 449 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for MSI V809-2000R grafikkort NVIDIA GeForce GT 710 2 GB GDDR3. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for MSI V809-2000R grafikkort NVIDIA GeForce GT 710 2 GB GDDR3 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026449 kr1 kr (0%)
29. maj 2026448 kr1 kr (0%)
28. maj 2026449 kr1 kr (0%)
25. maj 2026450 kr1 kr (0%)
24. maj 2026449 kr1 kr (0%)
22. maj 2026450 kr3 kr (1%)
19. maj 2026447 kr17 kr (4%)
15. maj 2026430 kr36 kr (9%)
13. maj 2026394 kr36 kr (8%)
9. maj 2026430 kr17 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret