Gå til hovedindhold

ASUS GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket)(GT1030-SL-2G-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk

AsusVideokort og -adaptereEAN: 4712900743333
Pris fra 647 krtil 1.152 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 505 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 638 kr 12. maj

Sammenlign priser på ASUS GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket)(GT1030-SL-2G-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 647 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 SDRAM
647 kr
Til butik
ASUS NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 SDRAM billede

Produktinformation

ASUS GT1030-SL-2G-BRK - Grafikkort - GF GT 1030 - 2 GB GDDR5 - PCIe 3.0 lavprofil - DVI, HDMI - blæserløs

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YV0AT0-M0NA00
EAN: 4712900743333
Varenr.: 992587267
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GeForce GT 1030 Silent Low Profile - 2GB GDDR5 RAM - Grafikkort
704 kr
Til butik
ASUS GeForce GT 1030 Silent Low Profile - 2GB GDDR5 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce GT 1030 (Core clock 1252 MHz / Boost clock 1506 MHz), 384 CUDA kerner, 2GB GDDR5 (Memory clock 6 GHz) - 64-bit, PCI-Express 3.0 x16, lav profil, Low Profile bracket inkluderet, 1 x HDMI 2.0 / DVI-D tilslutninger, anbefalet strømforsyning: 300 Watt, kortlængde: 173mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Heatsink (0 db) køler, model nummer: GT1030-SL-2G-BRK...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0AT0-M0NA00
EAN: 4712900743333
Varenr.: 2592767
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort ASUS GeForce GT 1030 2 GB GDDR5 (passiv)
-21%749 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grafikkort ASUS GeForce GT 1030 2 GB GDDR5 (passiv) billede

Produktinformation

Fordele ved grafikkort til pc - ASUS GeForce GT 1030Opgrader din stationære pc med et kompakt og støjsvagt grafikkort. ASUS GeForce GT 1030 leverer solid hverdagsydelse til medieafspilning, let gaming og hurtigere grafik i kontorprogrammer. Det passive kølesystem sikrer drift uden blæserstøj, hvilket gør kortet oplagt til stue‑pc eller arbejdsstation, hvor du ønsker ro.Ydelse og tilslutningerKortet er baseret på NVIDIA GeForce GT 1030 med 2 GB GDDR5-hukommelse. Det kører med 1 266 MHz base og op til 1 506 MHz boost og understøtter moderne grafik-API’er som DirectX 12.0 og OpenGL 4.5. Tilslut nemt skærme via HDMI og DVI‑D, og nyd opløsninger op til 1 920 × 1 200 pixels. Monteringen er enkel med PCI Express 3.0.Grafikprocessor: NVIDIA GeForce GT 1030GPU-frekvenser: 1 266 MHz base, 1 506 MHz boostHukommelse: 2 GB GDDR5Hukommelsesfrekvens: 6 008 MHzHukommelsesbus: 64 bitMaks. opløsning: 1 920 × 1 200 pixelsUnderstøttelse: DirectX 12.0, OpenGL 4.5, CUDA, PhysX, HDCPKøling: Passiv (0 dB)Slots: 1Interface: PCI Express 3.0Porter: 1× HDMI, 1× DVI‑DMål (B × H × D): 17,3 × 4,0 × 6,9 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Grafikkort
Vægt: 0.5g
EAN: 4712900743333
Varenr.: 1900420
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort ASUS GeForce GT 1030 2 GB GDDR5 (passiv)
-21%769 kr
Før 969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket)(GT1030-SL-2G-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk
819 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Asus GF GT1030-SL-2G-BRK PCIE3
949 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Geforce Gt 1030 2gb
999 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS GT1030-SL-2G-BRK 2GB
1.152 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket)(GT1030-SL-2G-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket)(GT1030-SL-2G-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK647 kr647 krKøb
2Proshop DK704 kr743 krKøb
3Boligcenter DK749 kr749 krKøb
4Vivas DK769 kr848 krKøb
5Geekd819 kr819 krKøb
6Ultrashop949 kr949 krKøb
7Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb
8Teknikproffset DK1.152 kr1.201 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket)(GT1030-SL-2G-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket)(GT1030-SL-2G-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk i 183 dage. Laveste pris i perioden er 626 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 764 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 695 kr.

Den nuværende pris på 647 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for ASUS GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket)(GT1030-SL-2G-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for ASUS GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Silent (with Low Profile-bracket)(GT1030-SL-2G-BRK) Grafikkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026647 kr2 kr (0%)
29. maj 2026645 kr2 kr (0%)
28. maj 2026647 kr1 kr (0%)
27. maj 2026648 kr1 kr (0%)
25. maj 2026649 kr1 kr (0%)
22. maj 2026648 kr1 kr (0%)
18. maj 2026647 kr2 kr (0%)
16. maj 2026645 kr3 kr (0%)
14. maj 2026642 kr3 kr (0%)
13. maj 2026639 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret