Gå til hovedindhold

Grafikkort NVIDIA GeForce GT 1030 - ZOTAC 2 GB GDDR5 (low profile)

ZOTACVideokort og -adaptereEAN: 4895173613272
Pris fra 663 krtil 779 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 116 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 659 kr 22. maj

Sammenlign priser på Grafikkort NVIDIA GeForce GT 1030 - ZOTAC 2 GB GDDR5 (low profile) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 663 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ZOTAC GeForce NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 SDRAM
663 kr
Til butik
ZOTAC GeForce NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 SDRAM billede

Produktinformation

ZOTAC GeForce GT 1030 - Grafikkort - GF GT 1030 - 2 GB GDDR5 - PCIe 3.0 - DVI, HDMI

Produktspecifikationer

Mærke: ZOTAC
Artikel nr.: ZT-P10300A-10L
EAN: 4895173613272
Varenr.: 992588830
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZOTAC GeForce GT 1030 Low Profile - 2GB GDDR5 RAM - Grafikkort
669 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort NVIDIA GeForce GT 1030 - ZOTAC 2 GB GDDR5 (low profile)
-8%759 kr
Før 829 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grafikkort NVIDIA GeForce GT 1030 - ZOTAC 2 GB GDDR5 (low profile) billede

Produktinformation

Fordele ved grafikkort til pc - ZOTAC GeForce GT 1030Opgrader din stationære pc med et kompakt og effektivt grafikkort. ZOTAC GeForce GT 1030 leverer stabil 1080p-oplevelse til hverdagsbrug, let gaming og multimedier. Det slanke HH/HL-design passer i små kabinetter, og den aktive køling med én blæser sikrer pålidelig drift i dagligdagen.Hvem er det til?Perfekt til dig, der vil give en ældre pc nyt liv, få hurtigere videoredigering i basisprogrammer eller køre flere skærme. Med 2 GB GDDR5-hukommelse, 384 CUDA-kerner og boostfrekvens op til 1 468 MHz får du et solidt løft i ydeevnen uden høj strømbrug.Grafikprocessor: NVIDIA GeForce GT 1030CUDA-kerner: 384Basisklok: 1 227 MHz, Boost: 1 468 MHzHukommelse: 2 GB GDDR5, 64-bitHukommelsesfrekvens: 6 000 MHzMaks. skærme: 3Understøttede API’er: DirectX 12.0, OpenGL 4.5Video: Full HD-understøttelse, HDCPUdgange: 1× HDMI 2.0b, 1× DVI-DInterface: PCI Express 3.0Formfaktor: Half-Height/Half-Length, 1 slot, 1 blæserTypisk strømforbrug: 30 W; Anbefalet PSU: 300 WMål (H × L × D): 11,12 × 17,25 × 1,6 cmOperativsystemer: Windows 7, 8, 10 (flere udgaver inkl. x64)...

Produktspecifikationer

Mærke: Zotac
Kategori: Grafikkort
Vægt: 0.5g
EAN: 4895173613272
Varenr.: 1895017
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort NVIDIA GeForce GT 1030 - ZOTAC 2 GB GDDR5 (low profile)
-8%779 kr
Før 849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort NVIDIA GeForce GT 1030 - ZOTAC 2 GB GDDR5 (low profile) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort NVIDIA GeForce GT 1030 - ZOTAC 2 GB GDDR5 (low profile) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK663 kr663 krKøb
2Proshop DK669 kr708 krKøb
3Boligcenter DK759 kr759 krKøb
4Vivas DK779 kr858 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grafikkort NVIDIA GeForce GT 1030 - ZOTAC 2 GB GDDR5 (low profile)

PriceData har fulgt prisen på Grafikkort NVIDIA GeForce GT 1030 - ZOTAC 2 GB GDDR5 (low profile) i 163 dage. Laveste pris i perioden er 659 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 1.158 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 784 kr.

Den nuværende pris på 663 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Grafikkort NVIDIA GeForce GT 1030 - ZOTAC 2 GB GDDR5 (low profile). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Grafikkort NVIDIA GeForce GT 1030 - ZOTAC 2 GB GDDR5 (low profile) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026663 kr1 kr (0%)
31. maj 2026664 kr1 kr (0%)
30. maj 2026663 kr3 kr (0%)
29. maj 2026660 kr2 kr (0%)
27. maj 2026662 kr2 kr (0%)
25. maj 2026664 kr1 kr (0%)
24. maj 2026663 kr1 kr (0%)
23. maj 2026664 kr5 kr (1%)
22. maj 2026659 kr3 kr (0%)
20. maj 2026662 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret