Gå til hovedindhold

Inter-Tech Argus APS-420W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 115/230 V - 420 Watt - aktiv PFC

Pris fra 223 krtil 279 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 56 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 204 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Argus APS-420W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 115/230 V - 420 Watt - aktiv PFC og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 223 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Argus APS-420W 420Watt
223 kr
Til butik
Argus APS-420W 420Watt billede

Produktinformation

Argus APS-420W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 115/230 V - 420 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 88882116
EAN: 4260133126008
Varenr.: 988794915
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Argus APS-420W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 115/230 V - 420 Watt - aktiv PFC
227 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 420 W - Inter-Tech Argus APS-420W
-17%249 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 420 W - Inter-Tech Argus APS-420W billede

Produktinformation

Argus APS-420W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 115/230 V - 420 Watt - aktiv PFCGenereltEnhedstype: Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - internPSU formfaktor: ATXSpecifikationsoverensstemmelse: ATX12V 2.31StrømenhedDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion | 1 x strøm 8 pin +12 V med aftagelig 4 pin sektion | 1 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 3 x 15 pin Serial ATA strøm | 2 x 4-PIN intern strøm | 1 x 4-PIN mini-strømforsyningsforbEffektivitet: 82%Indgangspænding: AC 115/230 VNødvendig frekvens: 47 - 63 HzOutput Current: +12V1 - 17 A | +12V2 - 18 A | +3.3V - 15 A | +5V - 15 A | -12V - 0.3 A | +5VSB - 3 AStrømkapacitet: 420 WattUdgangspænding: +3.3+5±12 VDiverseEgenskaber: Beskyttelse mod overstrømoverbelastningsbeskyttelsebeskyttelse mod underspændingkortslutnings beskyttelseKølesystem: 120 mm ventilatorUdstyr inkluderet: KabelbåndProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 2 årMål og vægtBredde: 15 cmDybde: 14 cmHøjde: 8.6 cmVægt: 1.15 kgMål & vægt (forsendelse)Vægt ved forsendelse...

Produktspecifikationer

Mærke: Inter-Tech
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.44g
EAN: 4260133126008
Varenr.: 1830333
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inter-Tech Argus APS-420W Strømforsyning - 420 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus
254 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 420 W - Inter-Tech Argus APS-420W
-16%269 kr
Før 319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Argus APS-420W 420Watt
279 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Argus APS-420W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 115/230 V - 420 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Argus APS-420W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 115/230 V - 420 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK223 kr223 krKøb
2CS MEGASTORE DK227 kr266 krKøb
3Boligcenter DK249 kr249 krKøb
4Proshop DK254 kr293 krKøb
5Vivas DK269 kr338 krKøb
6Ultrashop279 kr279 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Argus APS-420W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 115/230 V - 420 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på Argus APS-420W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 115/230 V - 420 Watt - aktiv PFC i 141 dage. Laveste pris i perioden er 188 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 224 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 215 kr.

Den nuværende pris på 223 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Argus APS-420W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 115/230 V - 420 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Argus APS-420W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 115/230 V - 420 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026223 kr1 kr (0%)
30. maj 2026222 kr1 kr (0%)
25. maj 2026221 kr3 kr (1%)
24. maj 2026224 kr1 kr (0%)
23. maj 2026223 kr1 kr (0%)
22. maj 2026222 kr1 kr (0%)
21. maj 2026221 kr3 kr (1%)
20. maj 2026224 kr1 kr (0%)
19. maj 2026223 kr1 kr (0%)
18. maj 2026222 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret