Gå til hovedindhold

Makita luftpumpe 18V DMP180Z, max 8 bar, uden batteri & lader

MakitaRedskaberAutomatisk stop ved trykProfessionelt og privat brugEAN: 0088381898263

Makita DMP180Z er en kompakt 18V luftpumpe med automatisk stop ved 8 bar tryk. LED-lampe til dårlige lysforhold og termostat beskyttelse. Læs mere

Pris fra 497 krtil 987,5 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 490,5 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 476 kr 13. maj

Sammenlign priser på Makita luftpumpe 18V DMP180Z, max 8 bar, uden batteri & lader og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 497 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18V Luftpumpe 8 Bar DMP180Z solo
497 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DMP180Z (Uden batteri og lader)
500 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DMP180Z Luftpumpe (Uden batteri og lader)
530 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Akku kompressor 18V Makita DMP180Z - uden batteri og lader
619 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Akku kompressor 18V Makita DMP180Z - uden batteri og lader
639 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DMP180Z (Uden batteri og lader)
649 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Makita DMP180Z (Uden batteri og lader)
697 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Luftpumpe 8 Bar 18v - DMP180Z
710 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LUFTPUMPE 8 BAR 18V
822,15 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Luftpumpe 8 bar 18v
891,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita luftpumpe 18V DMP180Z, max 8 bar, uden batteri & lader
987,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita luftpumpe 18V DMP180Z, max 8 bar, uden batteri & lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita luftpumpe 18V DMP180Z, max 8 bar, uden batteri & lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK497 kr536 krKøb
2CompuMail DK500 kr500 krKøb
3CS MEGASTORE DK530 kr569 krKøb
4Boligcenter DK619 kr619 krKøb
5Vivas DK639 kr708 krKøb
6Ultrashop649 kr649 krKøb
7Teknikproffset DK697 kr756 krKøb
8Homeshop DK710 kr710 krKøb
9EL-GROSSISTEN822,15 kr822,15 krKøb
10MaintainIt891,25 kr891,25 krKøb
11vvsfittings.dk987,5 kr987,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DMP180Z 18V Luftpumpe

Makita

Makita DMP180Z er en kompakt 18V luftpumpe med automatisk stop ved 8 bar tryk. LED-lampe til dårlige lysforhold og termostat beskyttelse.

• luftkompressor
• batteripumpe
• makita pumpe
• 18v pumpe
• dækpumpe
• Professionelt og privat brug
• Automatisk stop ved tryk

Beskrivelse

Makita DMP180Z er en alsidige og kompakt 18V batteridrevet luftpumpe designet til både professionelle og private brugere. Med et maksimalt tryk på 8,3 bar og luftmængde på 12 l/min er den perfekt til at pumpe dæk på biler, cykler, luftmadrasser og sportsudstyr. Pumpen stopper automatisk når det ønskede lufttrykniveau er nået, hvilket forhindrer overpumpning. Den integrerede LED-lampe gør det nemt at arbejde i dårlige lysforhold, mens termostaten beskytter maskinen mod overophedning. Leveres uden batteri og lader, men er kompatibel med alle Makita 18V LXT batterier. Den ergonomiske design og lette vægt gør den nem at transportere og betjene.

Specifikationer

vægt:1,43 kg
garanti:2 år
led_lampe:ja
spænding:18V
termostat:ja
luftmængde:12 l/min
batteri_system:LXT
maksimalt_tryk:8,3 bar
automatisk_stop:ja
batteri_inkluderet:nej
overbelastningsbeskyttelse:ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke batterier er kompatible med DMP180Z?

DMP180Z er kompatibel med alle Makita 18V LXT batterier. Batteri og lader følger ikke med.

Kan pumpen pumpe bildæk?

Ja, med maksimalt tryk på 8,3 bar og 12 l/min luftmængde er den perfekt til bildæk, cykeldæk og andet udstyr.

Hvordan virker den automatiske stop funktion?

Du indstiller det ønskede tryk, og pumpen stopper automatisk når dette niveau er nået for at undgå overpumpning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita luftpumpe 18V DMP180Z, max 8 bar, uden batteri & lader

PriceData har fulgt prisen på Makita luftpumpe 18V DMP180Z, max 8 bar, uden batteri & lader i 182 dage. Laveste pris i perioden er 476 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 533 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 505 kr.

Den nuværende pris på 497 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for Makita luftpumpe 18V DMP180Z, max 8 bar, uden batteri & lader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for Makita luftpumpe 18V DMP180Z, max 8 bar, uden batteri & lader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026497 kr14 kr (3%)
1. jun. 2026483 kr20 kr (4%)
31. maj 2026503 kr23 kr (5%)
27. maj 2026480 kr7 kr (1%)
26. maj 2026487 kr12 kr (2%)
25. maj 2026499 kr7 kr (1%)
24. maj 2026506 kr5 kr (1%)
19. maj 2026511 kr32 kr (7%)
16. maj 2026479 kr3 kr (1%)
13. maj 2026476 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret