Gå til hovedindhold

Makita DMP181Z Kompressor 11.1 bar - Uden batteri og lader

MakitaRedskaberDigital manometerProfessionel og privat brugEAN: 0088381748902

Makita DMP181Z er en kraftfuld 18V luftpumpe med 11 bar maksimaltryk og digital manometer. Ideel til bil- og cykeldæk samt sportsudstyr med automatisk stop. Læs mere

Pris fra 833 krtil 1.949 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.116 kr (57% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Makita DMP181Z Kompressor 11.1 bar - Uden batteri og lader og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 833 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita, Akku-luftpumpe, DMP181Z LXT, 11,1 bar, 18 V
833 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DMP181Z Kompressor 11.1 bar - Uden batteri og lader
853 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita Luftpumpe DMP181Z 18V 11 Bar, uden batteri & lader
868 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita luftpumpe, 11bar - 18V u. batteri
950 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Makita Akku-luftpumpe, DMP181Z LXT, 11,1 bar, 18 V
976 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Luftpumpe 18 V - Makita DMP181Z LXT, 11,1 bar (akku)
-5%1.019 kr
Før 1.069 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Luftpumpe 18 V - Makita DMP181Z LXT, 11,1 bar (akku)
-5%1.039 kr
Før 1.089 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita, Akku-luftpumpe, DMP181Z LXT, 11,1 bar, 18 V
1.129 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Makita Luftpumpe 18V 11 Bar, uden batteri & lader
1.295 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita Luftpumpe 18V 11 Bar, uden batteri & lader
1.512,5 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Luftpumpe 11 Bar 18v - DMP181Z
1.949 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DMP181Z Kompressor 11.1 bar - Uden batteri og lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DMP181Z Kompressor 11.1 bar - Uden batteri og lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK833 kr833 krKøb
2CS MEGASTORE DK853 kr892 krKøb
3Proshop DK868 kr907 krKøb
4LavprisVærktøj950 kr950 krKøb
5Teknikproffset DK976 kr1.035 krKøb
6Boligcenter DK1.019 kr1.019 krKøb
7Vivas DK1.039 kr1.108 krKøb
8Ultrashop1.129 kr1.129 krKøb
9Elvvs.dk1.295 kr1.295 krKøb
10vvsfittings.dk1.512,5 kr1.512,5 krKøb
11Homeshop DK1.949 kr1.949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita Luftpumpe DMP181Z 18V

Makita

Makita DMP181Z er en kraftfuld 18V luftpumpe med 11 bar maksimaltryk og digital manometer. Ideel til bil- og cykeldæk samt sportsudstyr med automatisk stop.

• makita pumpe
• luftkompressor
• dæk pumpe
• 18v pumpe
• akku luftpumpe
• bil pumpe
• cykel pumpe
• Professionel og privat brug
• Digital manometer

Beskrivelse

Makita DMP181Z er en avanceret 18V Li-ion luftpumpe designet til professionel og privat brug. Med maksimalt tryk på 11,1 bar og luftmængde på 22 L/min håndterer den alt fra bildæk til cykler og sportsbolde. Den digitale manometer gør det nemt at indstille præcist tryk, mens den automatiske stop-funktion forhindrer overpumpning. Pumpen har tre hastigheder: høj hastighed til store volumen, lav hastighed til præcist tryk og speciel bold-indstilling. LED-lys letter arbejdet i mørke, og den integrerede slange på 65 cm giver god rækkevidde. Inkluderer adaptere til forskellige ventiltyper. Leveres uden batteri og lader.

Specifikationer

vægt:2,5 kg
garanti:2 år
led_lys:Ja
lydniveau:70 dB(A)
spænding:18V
batteritype:Li-ion
dimensioner:316 x 272 x 231 mm
luftmængde:22 L/min
maksimalt_tryk:11,1 bar
slange_længde:0,65 m
automatisk_stop:Ja
vibrationsniveau:3,6 m/s²
antal_hastigheder:3

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan pumpen bruges til bildæk?

Ja, Makita DMP181Z kan pumpe bildæk op til 11,1 bar og har automatisk stop-funktion for præcist tryk.

Hvor lang tid holder batteriet?

Med et 5,0 Ah batteri kan du typisk pumpe 8-12 bildæk eller mange flere cykeldæk på én opladning.

Hvilke adaptere følger med?

Der medfølger adaptere til almindelige cykelventiler, bolde og andre oppustelige genstande.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DMP181Z Kompressor 11.1 bar - Uden batteri og lader

PriceData har fulgt prisen på Makita DMP181Z Kompressor 11.1 bar - Uden batteri og lader i 178 dage. Laveste pris i perioden er 833 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 956 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 885 kr.

Den nuværende pris på 833 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Makita DMP181Z Kompressor 11.1 bar - Uden batteri og lader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Makita DMP181Z Kompressor 11.1 bar - Uden batteri og lader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026833 kr10 kr (1%)
14. maj 2026843 kr4 kr (0%)
26. apr. 2026847 kr2 kr (0%)
24. apr. 2026849 kr9 kr (1%)
23. apr. 2026858 kr9 kr (1%)
22. apr. 2026849 kr3 kr (0%)
21. apr. 2026852 kr6 kr (1%)
20. apr. 2026858 kr7 kr (1%)
19. apr. 2026865 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026866 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret