Gå til hovedindhold

Adgangspunkt til udendørs netværk TP-Link CPE220 300 Mbit/s PoE - hvid

TP-LinkTrådløse adgangspunkterEAN: 6935364091583
Pris fra 407 krtil 559 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 152 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 405 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Adgangspunkt til udendørs netværk TP-Link CPE220 300 Mbit/s PoE - hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 407 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link CPE220 Trådløs forbindelse
407 kr
Til butik
TP-Link CPE220 Trådløs forbindelse billede

Produktinformation

TP-Link CPE220 - Trådløs forbindelse - Wi-Fi - 2.4 GHz - DC strøm

Produktspecifikationer

Artikel nr.: CPE220
EAN: 6935364091583
Varenr.: 999144805
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link CPE220 2.4GHz 300Mbps 12dBi Outdoor CPE
509 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Adgangspunkt til udendørs netværk TP-Link CPE220 300 Mbit/s PoE - hvid
539 kr
Til butik
Adgangspunkt til udendørs netværk TP-Link CPE220 300 Mbit/s PoE - hvid billede

Produktinformation

Stabilt trådløst adgangspunkt til professionel udendørsdækningTP-Link CPE220 er et pålideligt trådløst adgangspunkt designet til 2,4 GHz-netværk med op til 300 Mbit/s. Det er velegnet til virksomheder, boligforeninger og landsteder, hvor der er behov for stabil Wi‑Fi-forbindelse over større arealer. En integreret 12 dBi antenne og PoE-strøm gør placering fleksibel og opsætning enkel.Fordele ved adgangspunkt med PoEMed Power over Ethernet kan enheden både få data og strøm via samme netværkskabel, så du kan montere den, hvor signalet er bedst. CPE220 understøtter IEEE 802.11b/g/n på 2,4 GHz, automatisk kanalselektion og VLAN, så du kan segmentere netværket efter behov.Sikker og enkel administrationCPE220 tilbyder WPA/WPA2, WEP, MAC- og IP-filtrering samt SSID on/off. Webadministration og Pharos Control giver dig overblik og nem konfiguration, mens IPX5-beskyttelsen gør enheden egnet til udendørs brug.Maks. Wi‑Fi‑hastighed: 300 Mbit/sFrekvensbånd: 2,4 – 2,483 GHzTrådløse standarder: IEEE 802.11b/g/nKanalbåndbredde: 40 MHzAntal kanaler: 5Antal SSID: 1 (SSID on/off)Antenne: Integreret, intern, 2 stk., 12 dBiPoE: Ja (24 V), max. forbrug 10,8 WLAN-porte: 1 × RJ‑45Administration: Web, Pharos Control; TDMASikkerhed: WPA/WPA2, WEP 64/128/152-bit, WPA‑PSK/WPA2‑PSK, TKIP/AES, SSH, HTTPS, SNMP, MAC/IP‑filtrering, WDSDriftstemperatur: −30 – 70 °C; Luftfugtighed: 10 – 90 %IPX5Mål (H × B × D): 3,35 × 11,0 × 5,7 cmHukommelse: 64 MB RAM, 8 MB flash; indbygget processorMedfølger: Strømadapter, monteringssæt, quick start guide...

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Access Points
Vægt: 1.05g
EAN: 6935364091583
Varenr.: 1984114
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Adgangspunkt til udendørs netværk TP-Link CPE220 300 Mbit/s PoE - hvid
559 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adgangspunkt til udendørs netværk TP-Link CPE220 300 Mbit/s PoE - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adgangspunkt til udendørs netværk TP-Link CPE220 300 Mbit/s PoE - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK407 kr407 krKøb
2Proshop DK509 kr548 krKøb
3Boligcenter DK539 kr539 krKøb
4Vivas DK559 kr638 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adgangspunkt til udendørs netværk TP-Link CPE220 300 Mbit/s PoE - hvid

PriceData har fulgt prisen på Adgangspunkt til udendørs netværk TP-Link CPE220 300 Mbit/s PoE - hvid i 125 dage. Laveste pris i perioden er 395 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 706 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 504 kr.

Den nuværende pris på 407 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Adgangspunkt til udendørs netværk TP-Link CPE220 300 Mbit/s PoE - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Adgangspunkt til udendørs netværk TP-Link CPE220 300 Mbit/s PoE - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026407 kr2 kr (0%)
19. apr. 2026405 kr138 kr (25%)
13. apr. 2026543 kr163 kr (23%)
11. apr. 2026706 kr163 kr (30%)
6. apr. 2026543 kr50 kr (10%)
4. apr. 2026493 kr50 kr (9%)
3. apr. 2026543 kr148 kr (37%)
29. jan. 2026395 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret