Gå til hovedindhold

Adax Varmeliste NEO L08KWT med Wifi 230v 800w hvid, (HxB) 208x1186mm, med ledning og stikprop

AdaxEludstyrWiFi styringModerne hjem og vådrumEAN: 7040664200432

Adax Neo L WiFi Elradiator 800W med intelligent smartphone styring. Perfekt til vådrum med IP24 certificering og energibesparende funktioner. Læs mere

Pris fra 1.169 krtil 1.428,93 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 259,93 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 786 kr 8. maj

Sammenlign priser på Adax Varmeliste NEO L08KWT med Wifi 230v 800w hvid, (HxB) 208x1186mm, med ledning og stikprop og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1169 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Adax Neo L el-radiator med termostat og WiFi 800W/230V, hvid, 12 m²
1.169 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Adax Varmeliste NEO L08KWT med Wifi 230v 800w hvid, (HxB) 208x1186mm, med ledning og stikprop
1.170 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Varmeliste Neo L 08 KWT, 800W 230V med WiFi, hvid
1.197 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Adax Neo L el-radiator med termostat og WiFi 800W/230V, hvid, 12 m²
1.199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Neo L el-radiator med termostat og WiFi 800W/230V, hvid, 12 m²
1.275 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Neo L el-radiator med termostat og WiFi 800W/230V, hvid, 12 m²
1.299 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Liste Elradiator med WiFi 800W 230V, 210x1186 mm, Hvid
1.364 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Adax Neo L med WiFi 800W 230V
1.428,93 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Adax Neo L med WiFi 800W 230V
1.428,93 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmeliste NEO L08KWT med Wifi 230v 800w hvid, (HxB) 208x1186mm, med ledning og stikprop koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmeliste NEO L08KWT med Wifi 230v 800w hvid, (HxB) 208x1186mm, med ledning og stikprop koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.169 kr1.169 krKøb
2Elvvs.dk1.170 kr1.170 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.197 kr1.197 krKøb
4CompletVVS1.199 kr1.199 krKøb
5BilligVVS DK1.275 kr1.275 krKøb
6Greenline1.299 kr1.299 krKøb
7Proshop DK1.364 kr1.364 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.428,93 kr1.428,93 krKøb
9EL-NETSALG1.428,93 kr1.428,93 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax Neo L WiFi Elradiator 800W

Adax

Adax Neo L WiFi Elradiator 800W med intelligent smartphone styring. Perfekt til vådrum med IP24 certificering og energibesparende funktioner.

• elradiator
• panelovn
• wifi varme
• adax radiator
• vådrum varme
• smart termostat
• Moderne hjem og vådrum
• WiFi styring

Beskrivelse

Adax Neo L WiFi Elradiator 800W er en elegant og moderne opvarmningsløsning til dit hjem. Med smart WiFi-teknologi kan du styre temperaturen via smartphone-app eller lokalt på enheden. Radiatoren er godkendt til vådrum (IP24) og perfekt til badeværelser. Den dobbelt isolerede konstruktion (klasse 2) sikrer sikker drift, mens indbygget termostat giver præcis temperaturkontrol. Med 5 års garanti og energibesparende dag/nat-regulering er det en investering i både komfort og økonomi. Måler 1186 x 208 x 85 mm og dækker ca. 12 m².

Specifikationer

mål:1186 x 208 x 85 mm
wifi:2,4 GHz WPA2
vægt:5,2 kg
effekt:800W
garanti:5 år
ip_klasse:IP24
spænding:230V
termostat:Digital med app-styring
kabellængde:1,3 m
rumstørrelse:ca. 12 m²
isolationsklasse:II
temperaturområde:6-35°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er radiatoren godkendt til badeværelser?

Ja, Adax Neo L har IP24 certificering og er godkendt til brug i bad og vådrum.

Kan jeg styre temperaturen fra min telefon?

Ja, via gratis Adax WiFi app til iOS, Android eller Windows kan du styre temperaturen og oprette tidsplaner.

Hvor stort rum kan den opvarme?

Med 800W effekt er den designet til rum på ca. 12 m² afhængigt af isolering og loftshøjde.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adax Varmeliste NEO L08KWT med Wifi 230v 800w hvid, (HxB) 208x1186mm, med ledning og stikprop

PriceData har fulgt prisen på Adax Varmeliste NEO L08KWT med Wifi 230v 800w hvid, (HxB) 208x1186mm, med ledning og stikprop i 184 dage. Laveste pris i perioden er 786 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 1.386 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.162 kr.

Den nuværende pris på 1.169 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 49% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Adax Varmeliste NEO L08KWT med Wifi 230v 800w hvid, (HxB) 208x1186mm, med ledning og stikprop. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Adax Varmeliste NEO L08KWT med Wifi 230v 800w hvid, (HxB) 208x1186mm, med ledning og stikprop de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20261.169 kr383 kr (49%)
8. maj 2026786 kr383 kr (33%)
26. apr. 20261.169 kr20 kr (2%)
24. apr. 20261.149 kr48 kr (4%)
23. apr. 20261.197 kr28 kr (2%)
23. mar. 20261.169 kr60 kr (5%)
18. mar. 20261.229 kr80 kr (7%)
9. mar. 20261.149 kr64 kr (5%)
8. mar. 20261.213 kr64 kr (6%)
5. mar. 20261.149 kr38 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret