Gå til hovedindhold

Adax Varmeliste NEO NL08KDT 230v 800w hvid, (HxB) 180x1050mm, med ledning og stikprop

AdaxEludstyrEnergibesparendeHjemmeopvarmningEAN: 7040666600087

Adax Neo NL08 KDT elradiator med 800W effekt og digital termostat. Energibesparende dag/nat-funktion og moderne design til opvarmning af 12 m² rum. Læs mere

Pris fra 778 krtil 1.225 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 447 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 761 kr 16. maj

Sammenlign priser på Adax Varmeliste NEO NL08KDT 230v 800w hvid, (HxB) 180x1050mm, med ledning og stikprop og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 778 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ADAX Neo Basic NL 08 Elvarmeliste med digital termostat - 800 W / 230 V
778 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NL el-radiator med termostat 800W/230V, hvid, 12 m²
809 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NL el-radiator med termostat 800W/230V, hvid, 12 m²
809 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ELRADIATOR NEO BASIC, 800W
817,21 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
ELRADIATOR NEO BASIC, 800W
817,21 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NL el-radiator med termostat 800W/230V, hvid, 12 m²
849 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Adax Varmeliste NEO NL08KDT 230v 800w hvid, (HxB) 180x1050mm, med ledning og stikprop
879 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Varmeliste nl 08 kdt hvid 230v
886,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NL el-radiator med termostat 800W/230V, hvid, 12 m²
905 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NL el-radiator med termostat 800W/230V, hvid, 12 m²
909 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Liste Elradiator 800W 230V, 200x1050x80 mm, Hvid
922 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Adax Neo Liste Nl08Kdt 800W 230V, 200x1050x80mm, Hvid
1.225 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmeliste NEO NL08KDT 230v 800w hvid, (HxB) 180x1050mm, med ledning og stikprop koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmeliste NEO NL08KDT 230v 800w hvid, (HxB) 180x1050mm, med ledning og stikprop koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK778 kr817 krKøb
2CompletVVS809 kr809 krKøb
3LavprisVVS809 kr809 krKøb
4EL-GROSSISTEN817,21 kr817,21 krKøb
5EL-NETSALG817,21 kr817,21 krKøb
6LavprisEl849 kr849 krKøb
7Elvvs.dk879 kr879 krKøb
8MaintainIt886,25 kr886,25 krKøb
9BilligVVS DK905 kr905 krKøb
10Greenline909 kr909 krKøb
11Proshop DK922 kr961 krKøb
12vvsfittings.dk1.225 kr1.225 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax Neo NL08 KDT

Adax

Adax Neo NL08 KDT elradiator med 800W effekt og digital termostat. Energibesparende dag/nat-funktion og moderne design til opvarmning af 12 m² rum.

• elradiator
• varmeovn
• elektrisk radiator
• adax radiator
• elvarme
• varmeapparater
• Hjemmeopvarmning
• Energibesparende

Beskrivelse

Adax Neo NL08 KDT er en moderne elradiator med 800W effekt, designet til opvarmning af rum op til 12 m². Radiatoren har digital termostat med indbygget dag- og natbesparende funktion, der kan spare op til 20% på opvarmningsomkostningerne sammenlignet med bimetaltermostat. Med sit slanke og elegante hvide design passer den perfekt ind i ethvert moderne hjem. Radiatoren leveres med 1,3 meter ledning og stikprop til nem installation, og den har IP20-godkendelse til brug i opholdsrum. Den digitale termostat har oplyst display for tydelig temperaturvisning og diskrete reguleringstaster. Med 5 års garanti og beskyttelse mod overophedning er dette en pålidelig og sikker opvarmningsløsning til danske familier.

Specifikationer

areal:12 m²
dybde:90 mm
farve:Hvid RAL 9016
vægt:4,4 kg
effekt:800W
højde:200 mm
garanti:5 år
længde:1050 mm
ip_klasse:IP20
materiale:Stål
spænding:230V
termostat:Digital med display
beskyttelse:Overophedningsbeskyttelse
ledningslængde:1,3 meter
isolationsklasse:Klasse I
temperaturinterval:5-35°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget strøm bruger radiatoren?

Adax Neo NL08 KDT bruger 800W og er designet til at opvarme rum op til 12 m² energieffektivt.

Kan radiatoren spare penge på varmeregningen?

Ja, den indbyggede dag/nat-funktion kan spare op til 20% på opvarmningsomkostningerne sammenlignet med simple termostater.

Er den nem at installere?

Ja, radiatoren leveres med 1,3 meter ledning, stikprop og vægbeslag til nem installation. Kan også gulvmonteres med ekstra ben.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adax Varmeliste NEO NL08KDT 230v 800w hvid, (HxB) 180x1050mm, med ledning og stikprop

PriceData har fulgt prisen på Adax Varmeliste NEO NL08KDT 230v 800w hvid, (HxB) 180x1050mm, med ledning og stikprop i 165 dage. Laveste pris i perioden er 761 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 809 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 774 kr.

Den nuværende pris på 778 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Adax Varmeliste NEO NL08KDT 230v 800w hvid, (HxB) 180x1050mm, med ledning og stikprop. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Adax Varmeliste NEO NL08KDT 230v 800w hvid, (HxB) 180x1050mm, med ledning og stikprop de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026778 kr16 kr (2%)
29. maj 2026762 kr6 kr (1%)
28. maj 2026768 kr10 kr (1%)
27. maj 2026778 kr10 kr (1%)
25. maj 2026768 kr8 kr (1%)
24. maj 2026776 kr2 kr (0%)
20. maj 2026778 kr10 kr (1%)
19. maj 2026768 kr6 kr (1%)
17. maj 2026762 kr1 kr (0%)
16. maj 2026761 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret