Gå til hovedindhold

ADATA Technology ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

ADATA TechnologyEAN: 4711085930156
Pris fra 1.231 krtil 1.379 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 148 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.102 kr 5. mar.

Sammenlign priser på ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1231 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
1.231 kr
Til butik
ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

ADATA XPG Spectrix S20G RGB - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - integreret kølelegeme

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ASPECTRIXS20G-1T-C
EAN: 4711085930156
Varenr.: 998120532
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SSD 1TB ADATA M.2 PCI-E NVMe XPG Spectrix S20G RGB retail
1.277 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
1.379 kr
Til butik
ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M2 PCI Express 3.0 x4 NVMe Opgrib din gaming-oplevelse med ADATA XPG SSD Spectrix S20G. Denne imponerende 1TB M2 NVMe SSD tilbyder lynhurtig dataoverførsel med PCI Express 3.0 x4, hvilket sikrer hurtigere belastningstid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: RAM
EAN: 4711085930156
Varenr.: 128822

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.231 kr1.231 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.277 kr1.277 krKøb
3Ultrashop1.379 kr1.379 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) i 176 dage. Laveste pris i perioden er 985 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 1.257 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.093 kr.

Den nuværende pris på 1.231 kr er 13% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for ADATA XPG SSD Spectrix S20G RGB 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 20261.231 kr26 kr (2%)
13. apr. 20261.257 kr46 kr (4%)
10. apr. 20261.211 kr10 kr (1%)
9. apr. 20261.221 kr6 kr (0%)
8. apr. 20261.227 kr4 kr (0%)
31. mar. 20261.231 kr4 kr (0%)
29. mar. 20261.227 kr6 kr (0%)
28. mar. 20261.221 kr99 kr (9%)
26. mar. 20261.122 kr135 kr (11%)
21. mar. 20261.257 kr40 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret