Gå til hovedindhold

A-Data ADATA XPG SSD GAMMIX S70 Blade 512GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

A-DataLagringsenhederEAN: 4711085936219
Pris fra 1.024 krtil 1.168 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 144 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 957 kr 26. mar.

Sammenlign priser på ADATA XPG SSD GAMMIX S70 Blade 512GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1024 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ADATA XPG SSD GAMMIX S70 Blade 512GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.024 kr
Til butik
ADATA XPG SSD GAMMIX S70 Blade 512GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

ADATA XPG GAMMIX S70 Blade - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - integreret kølelegeme - sort - for Sony PlayStation 5

Produktspecifikationer

Artikel nr.: AGAMMIXS70B-512G-CS
EAN: 4711085936219
Varenr.: 1000041351
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
A-Data XPG GAMMIX S70 Blade SSD - 512GB - M.2 2280 - PCIe 4.0
1.168 kr
Til butik
A-Data XPG GAMMIX S70 Blade SSD - 512GB - M.2 2280 - PCIe 4.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 512 GB, intern, overførselshastighed: 7200 MB/s (læs) / 2600 MB/s (skriv), IOPS: 510000 IOPS (læs) / 425000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 1.4 (Non-Volatile Memory Express), DirectStorage kompatibel, InnoGrit IG5236A1 controller, farve: sort -Compatible with Sony PlayStation 5...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: A-Data
Kategori: SSD
Artikel nr.: AGAMMIXS70B-512G-CS
EAN: 4711085936219
Varenr.: 3026779

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADATA XPG SSD GAMMIX S70 Blade 512GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADATA XPG SSD GAMMIX S70 Blade 512GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.024 kr1.024 krKøb
2Proshop DK1.168 kr1.168 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ADATA XPG SSD GAMMIX S70 Blade 512GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på ADATA XPG SSD GAMMIX S70 Blade 512GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 605 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 1.151 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 852 kr.

Den nuværende pris på 1.024 kr er 20% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for ADATA XPG SSD GAMMIX S70 Blade 512GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for ADATA XPG SSD GAMMIX S70 Blade 512GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.024 kr1 kr (0%)
30. apr. 20261.023 kr9 kr (1%)
13. apr. 20261.014 kr137 kr (12%)
9. apr. 20261.151 kr1 kr (0%)
8. apr. 20261.150 kr193 kr (20%)
26. mar. 2026957 kr78 kr (8%)
7. mar. 20261.035 kr65 kr (7%)
25. feb. 2026970 kr159 kr (14%)
23. feb. 20261.129 kr49 kr (5%)
22. feb. 20261.080 kr43 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret