Gå til hovedindhold

Adata XPG SSD GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

AdataLagringsenhederEAN: 4711085933072
Pris fra 2.698 krtil 3.219 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 521 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.668 kr 8. maj

Sammenlign priser på XPG SSD GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2698 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
XPG SSD GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.698 kr
Til butik
XPG SSD GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

XPG GAMMIX S70 Blade - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES

Produktspecifikationer

Artikel nr.: AGAMMIXS70B-2T-CS
EAN: 4711085933072
Varenr.: 999860114
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe - ADATA XPG Gammix S70 Blade 2 TB PCIe 4.0
-11%3.199 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe - ADATA XPG Gammix S70 Blade 2 TB PCIe 4.0 billede

Produktinformation

Kraftfuld NVMe SSD til hurtig gaming og arbejdeOpgrader din pc med XPG Gammix S70 Blade og få lynhurtige indlæsnings- og overførselstider. Denne M.2 SSD med PCI Express 4.0 x4 og NVMe 1.4 leverer læsehastigheder op til 7.400 MB/s og skrivehastigheder op til 6.400 MB/s - ideelt til spil, videoredigering og krævende software.Stabil ydeevne og sikker lagringMed 3D NAND, SLC Caching og Innogrit IG5236-controller får du ensartet performance i hverdagen. Den 2 TB store kapacitet giver god plads til spilbibliotek og projekter, mens hardwarekryptering med 256-bit AES og ECC hjælper med at beskytte og sikre dine data.Kapacitet: 2 TBFormfaktor: M.2Interface: PCI Express 4.0 x4, NVMe 1.4Læsehastighed: 7.400 MB/sSkrivehastighed: 6.400 MB/sTilfældig læs/skriv (4K): 750 IOPS / 750 IOPSController: Innogrit IG5236Hukommelsestype: 3D NAND, SLC CachingHardwarekryptering: 256-bit AES, ECCTBW: 1.480MTBF: 2.000.000 hDriftstemperatur: 0 – 70 °COpbevaringstemperatur: −40 – 85 °CStødmodstand (drift): 1.500 GBredde: 22 mmDybde/tykkelse: 4,3 mmVægt: 10 gKomponent til: PC...

Produktspecifikationer

Mærke: Adata
Kategori: Lagring
Vægt: 0.04g
EAN: 4711085933072
Varenr.: 1899327
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe - ADATA XPG Gammix S70 Blade 2 TB PCIe 4.0
-11%3.219 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe - ADATA XPG Gammix S70 Blade 2 TB PCIe 4.0 billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Adata
Kategori: Lagring
Vægt: 0.04g
EAN: 4711085933072
Varenr.: 1899327

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XPG SSD GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XPG SSD GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.698 kr2.698 krKøb
2Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
3Vivas DK3.219 kr3.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for XPG SSD GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på XPG SSD GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.668 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 3.472 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.820 kr.

Den nuværende pris på 2.698 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 51 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for XPG SSD GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for XPG SSD GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20262.698 kr25 kr (1%)
13. maj 20262.673 kr741 kr (38%)
10. maj 20261.932 kr260 kr (16%)
9. maj 20261.672 kr4 kr (0%)
8. maj 20261.668 kr1.005 kr (38%)
7. maj 20262.673 kr111 kr (4%)
6. maj 20262.784 kr23 kr (1%)
4. maj 20262.807 kr10 kr (0%)
3. maj 20262.797 kr2 kr (0%)
2. maj 20262.795 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret