Gå til hovedindhold

Adata XPG SSD GAMMIX S70 Blade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

AdataLagringsenhederEAN: 4711085933065
Pris fra 1.669 krtil 1.919 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 250 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.517 kr 26. mar.

Sammenlign priser på XPG SSD GAMMIX S70 Blade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1669 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
XPG SSD GAMMIX S70 Blade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.669 kr
Til butik
XPG SSD GAMMIX S70 Blade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

XPG GAMMIX S70 Blade - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - integreret kølelegeme

Produktspecifikationer

Artikel nr.: AGAMMIXS70B-1T-CS
EAN: 4711085933065
Varenr.: 999801104
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 ADATA XPG Gammix S70 Blade 1 TB PCIe 4.0 NVMe
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 ADATA XPG Gammix S70 Blade 1 TB PCIe 4.0 NVMe billede

Produktinformation

Hurtig SSD til gaming og kreative arbejdsflowsOpgrader din pc med XPG Gammix S70 Blade - en M.2 NVMe SSD på 1 TB, der leverer lynhurtig læse- og skrivehastighed på op til 7.400/6.400 MB/s. Perfekt til gaming, videoredigering og daglige opgaver, hvor korte loadtider og smidige overførsler gør hele forskellen.Stabil ydeevne og sikkerhedDrevet af Innogrit IG5236-controller og 3D NAND leverer S70 Blade konsekvent høj performance. NVMe 1.4 over PCI Express 4.0 x4 sikrer moderne båndbredde, mens indbygget 256-bit AES-hardwarekryptering og ECC hjælper med at beskytte dine data. Den er designet til pc og har en MTBF på 2.000.000 timer for ro i sindet.Formfaktor: M.2Kapacitet: 1 TBInterface: PCI Express 4.0 x4, NVMe 1.4Hukommelsestype: 3D NANDController: Innogrit IG5236Læsehastighed: 7.400 MB/sSkrivehastighed: 6.400 MB/sTilfældig læs/skriv (4K): 750 IOPS / 750 IOPSHardwarekryptering: 256-bit AESECC: JaDriftstemperatur: 0 – 70 °COpbevaringstemperatur: -40 – 85 °CStødmodstand (drift): 1.500 GBredde: 22 mmDybde: 4,3 mmVægt: 10 gMTBF: 2.000.000 timerTeknologi: SLC CachingKomponent til: PC...

Produktspecifikationer

Mærke: Adata
Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 4711085933065
Varenr.: 1887619
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 ADATA XPG Gammix S70 Blade 1 TB PCIe 4.0 NVMe
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 ADATA XPG Gammix S70 Blade 1 TB PCIe 4.0 NVMe billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Adata
Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 4711085933065
Varenr.: 1887619

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XPG SSD GAMMIX S70 Blade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XPG SSD GAMMIX S70 Blade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.669 kr1.669 krKøb
2Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
3Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for XPG SSD GAMMIX S70 Blade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på XPG SSD GAMMIX S70 Blade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 967 kr (registreret d. 25. januar 2026), højeste er 1.694 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.499 kr.

Den nuværende pris på 1.669 kr er 11% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for XPG SSD GAMMIX S70 Blade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for XPG SSD GAMMIX S70 Blade 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.669 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.670 kr5 kr (0%)
30. maj 20261.675 kr19 kr (1%)
24. maj 20261.694 kr17 kr (1%)
22. maj 20261.677 kr5 kr (0%)
17. maj 20261.672 kr2 kr (0%)
16. maj 20261.670 kr8 kr (0%)
15. maj 20261.662 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.659 kr4 kr (0%)
13. maj 20261.655 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret