Gå til hovedindhold

Abus XOXO i polar white - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

ABUSCykelhjelmeSkater-stil designDaglig cyklingEAN: 4003318409370

ABUS XOXO cykelhjelm kombinerer skater-stil med sikkerhed. Åndbar polstring, justerbare stropper og CE-certificering for optimal beskyttelse. Læs mere

Pris fra 346 krtil 499,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 153,95 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 330 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Abus XOXO i polar white - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 346 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus XOXO - Cykelhjelm - Polar White - Str. 54-58 cm
-10%346 kr
Før 384 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Abus XOXO, cykelhjelm, mat hvid
-30%350 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Abus XOXO, cykelhjelm, mat hvid
-30%350 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus XOXO - Polar White
-25%372 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus XOXO i polar white - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)
409 kr
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm XOXO, polar white M
499 kr
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
ABUS - Cykelhjelm XOXO, Hvid M
499,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus XOXO i polar white - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus XOXO i polar white - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk346 kr346 krKøb
2Skisport.dk350 kr350 krKøb
3AktivVinter.dk350 kr350 krKøb
4Cykelexperten.dk372 kr372 krKøb
5eCykelhjelm DK409 kr448 krKøb
6Ladcyklen.dk499 kr499 krKøb
7Legebyen DK499,95 kr499,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ABUS XOXO Cykelhjelm - hvid størrelse M

ABUS

ABUS XOXO cykelhjelm kombinerer skater-stil med sikkerhed. Åndbar polstring, justerbare stropper og CE-certificering for optimal beskyttelse.

• cykelhjelm
• skater hjelm
• abus hjelm
• cityhjelm
• hvid hjelm
• cykelsikkerhed
• sikkerhedshjelm
• Daglig cykling
• Skater-stil design

Beskrivelse

ABUS XOXO cykelhjelm i moderne skater-stil design leverer maksimal sikkerhed og komfort til cyklisten. Hjelmen er udstyret med åndbare, aftagelige puder som kan vaskes ved 30 grader, og har justerbare stropper med pålidelig indstiksmekanisme for sikker lukning. Det hårdførte ydre materiale beskytter mod slag og stød, mens ventileringssystemet sikrer god luftcirkulation selv på varme dage. ABUS' specialudviklede rørpolstring forhindrer huden i at komme i klemme ved lukning. Hjelmen er CE-certificeret efter EN1078-standarden og er perfekt til både daglig transport og længere cykelture.

Specifikationer

stil:Skater-design
farve:Hvid
vægt:400 gram
mærke:ABUS
lukning:Justerbar indstiksmekanisme
materiale:Plast
polstring:Aftagelig, vaskbar ved 30°C
størrelse:M
hovedomfang:54-58 cm
ventilation:Integreret ventileringssystem
certificering:CE EN1078

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er hjelmen CE-certificeret?

Ja, ABUS XOXO hjelmen opfylder EN1078-standarden og er CE-certificeret for maksimal sikkerhed.

Kan polstringen vaskes?

Ja, den aftagelige polstring kan tages ud og vaskes ved 30 grader for optimal hygiejne.

Hvordan justerer jeg hjelmen?

Stropperne justeres ved hjælp af mekanismen under ørerne, og hagespændet har pålidelig indstiksmekanisme.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus XOXO i polar white - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus XOXO i polar white - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 314 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 409 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 346 kr.

Den nuværende pris på 346 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Abus XOXO i polar white - cykelhjelm - Medium (54-58 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Abus XOXO i polar white - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026346 kr1 kr (0%)
20. maj 2026345 kr1 kr (0%)
19. maj 2026346 kr9 kr (3%)
8. maj 2026355 kr5 kr (1%)
24. apr. 2026350 kr5 kr (1%)
23. apr. 2026345 kr5 kr (1%)
22. apr. 2026350 kr5 kr (1%)
21. apr. 2026345 kr5 kr (1%)
20. apr. 2026350 kr5 kr (1%)
19. apr. 2026345 kr10 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret