Gå til hovedindhold

Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Small (51-55 cm)

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318409363
Pris fra 359 krtil 499,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 140,95 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 356 kr 22. maj

Sammenlign priser på Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Small (51-55 cm) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 359 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Abus XOXO, cykelhjelm, mat sort
-5%359 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus XOXO, cykelhjelm, mat sort billede

Produktinformation

Abus XOXO er en cykelhjelm med lav vægt og et stilrent, minimalistisk udtryk. Hjelmens konstruktion fokuserer på både komfort og sikkerhed, hvilket gør den til et godt valg til daglig cykling i byen eller til fritidsbrug. Pasformen kan let justeres takke...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
Farve: Velvet Black
Størrelse: 51-55cm
EAN: 4003318409363
Varenr.: 28415-31949-86539
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Abus XOXO, cykelhjelm, mat sort
-5%359 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus XOXO - Cykelhjelm - Sort - Str. 51-55 cm
399 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Small (51-55 cm)
409 kr
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm XOXO, velvet black S
499 kr
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
ABUS - Cykelhjelm XOXO, Sort S
499,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Small (51-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Small (51-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Skisport.dk359 kr359 krKøb
2AktivVinter.dk359 kr359 krKøb
3Cykelpartner.dk399 kr399 krKøb
4eCykelhjelm DK409 kr448 krKøb
5Ladcyklen.dk499 kr499 krKøb
6Legebyen DK499,95 kr499,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Small (51-55 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Small (51-55 cm) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 356 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 409 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 378 kr.

Den nuværende pris på 359 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Small (51-55 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Small (51-55 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026359 kr3 kr (1%)
22. maj 2026356 kr2 kr (1%)
21. maj 2026358 kr1 kr (0%)
19. maj 2026359 kr20 kr (5%)
26. mar. 2026379 kr10 kr (3%)
11. mar. 2026369 kr40 kr (10%)
3. mar. 2026409 kr24 kr (6%)
28. feb. 2026385 kr24 kr (6%)
12. feb. 2026409 kr3 kr (1%)
10. feb. 2026406 kr37 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret