Gå til hovedindhold

Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Large (57-61 cm)

ABUSCykelhjelmeModern skater-designDaglig cyklingEAN: 4003318380518

ABUS XOXO Cykelhjelm i Velvet Black med justerbar pasform og ventilationssystem. Perfekt til daglig cykling i byen med maksimal sikkerhed og komfort. Læs mere

Pris fra 359 krtil 499,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 140,95 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 356 kr 22. maj

Sammenlign priser på Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Large (57-61 cm) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 359 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Abus XOXO, cykelhjelm, mat sort
-5%359 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Abus XOXO, cykelhjelm, mat sort
-5%359 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus XOXO - Cykelhjelm - Sort - Str. 57-61 cm
399 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Large (57-61 cm)
409 kr
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm XOXO, velvet black L
499 kr
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
ABUS - Cykelhjelm XOXO, Sort L
499,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Large (57-61 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Large (57-61 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Skisport.dk359 kr359 krKøb
2AktivVinter.dk359 kr359 krKøb
3Cykelpartner.dk399 kr399 krKøb
4eCykelhjelm DK409 kr448 krKøb
5Ladcyklen.dk499 kr499 krKøb
6Legebyen DK499,95 kr499,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ABUS XOXO Cykelhjelm Large Velvet Black

ABUS

ABUS XOXO Cykelhjelm i Velvet Black med justerbar pasform og ventilationssystem. Perfekt til daglig cykling i byen med maksimal sikkerhed og komfort.

• cykelhjelm
• hjelm
• cykel hjelm
• bike helmet
• abus hjelm
• skater hjelm
• by hjelm
• Daglig cykling
• Modern skater-design

Beskrivelse

ABUS XOXO Cykelhjelm kombinerer moderne bystil med høj sikkerhed og komfort. Den stylish Velvet Black hjelm har klassisk skater-design og er perfekt til både pendling og fritidscykling. Med praktisk justerbar nakkeskrue får du optimal pasform, mens den sikre hagespænde holder hjelmen fast på plads. Hjelmens åndbare polstring kan tages ud og vaskes ved 30°C for optimal hygiejne. CE EN1078-certificeret sikkerhed til den kvalitetsbevidste cyklist.

Specifikationer

farve:Velvet Black
vægt:440 gram
justering:Justerbar nakkeskrue
materiale:Plast/Polycarbonat
overflade:Mat finish
polstring:Aftagelig, vaskbar ved 30°C
målgruppe:Voksne
størrelse:Large (57-61 cm)
hagespænde:Sikker indstiksmekanisme
ventilation:Ventilationshuller
certificering:CE EN1078

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er hjelmen CE-certificeret?

Ja, ABUS XOXO er certificeret efter CE EN1078-standarden for maksimal sikkerhed på cykel.

Kan polstringen vaskes?

Ja, polstringen er aftagelig og kan vaskes ved 30°C for optimal hygiejne og komfort.

Passer hjelmen til daglig pendling?

Absolut! XOXO er designet specielt til bypendling med praktisk justerbar pasform og moderne stil.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Large (57-61 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Large (57-61 cm) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 333 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 409 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 377 kr.

Den nuværende pris på 359 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Large (57-61 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Abus XOXO i velvet black - cykelhjelm - Large (57-61 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026359 kr3 kr (1%)
22. maj 2026356 kr1 kr (0%)
21. maj 2026357 kr1 kr (0%)
20. maj 2026358 kr1 kr (0%)
19. maj 2026359 kr20 kr (5%)
25. mar. 2026379 kr12 kr (3%)
11. mar. 2026391 kr18 kr (4%)
3. mar. 2026409 kr24 kr (6%)
28. feb. 2026385 kr24 kr (6%)
26. feb. 2026409 kr29 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret