Gå til hovedindhold

Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Velvet Black (elcykel hjelm)

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318979064
Pris fra 779 krtil 858 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 79 kr (9% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 715 kr 27. maj

Sammenlign priser på Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Velvet Black (elcykel hjelm) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 779 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus PURL-Y Ace i velvet black - Large (57-61 cm) / Sort
-32%779 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus PURL-Y Ace i velvet black - Large (57-61 cm) / Sort billede

Produktinformation

THE CITY IS YOUR TRACK Elcykler og S-Pedelecs sørger også for høje hastigheder på vejene uden for cykelsportens verden. NTA-klassificerede hjelme som PURL-Y er tilpasset de nye krav til kørsel med op til 45 km/t. Men cityhjelmen PURL-Y er også et godt valg på en cykel uden hjælpemotor. Den kombinerer sikkerhed med komfort. Det stødabsorberende indvendige materiale er solidt forbundet med den udvendige skal ved hjælp af den gennemprøvede In-Mold-proces. Og for at sikre, at hjelmen sidder komfortabelt og sikkert, justeres den individuelt til hovedstørrelsen med det robuste og letløbende justeringshjul. Der er plads nok mellem justeringssystemet og hjelmens underkant til en hestehale. Den trendy Urban-hjelm med dyb bagkant for bedre beskyttelse af nakkeområdet kan nemt tilpasses enhver stil takket være de mange forskellige farvemuligheder. I ACE-varianten leveres PURL-Y med en genopladelig LED-lampe. Med PURL-Y, hurtigt gennem byens gader: Sikkerhed, der sætter standarder.

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Large (57-61 cm)
EAN: 4003318979064
Varenr.: 54232055284057
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Purl-Y ACE - Cykelhjelm - Str. 57-61 cm - Mat sort
779 kr
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, velvet black L
-30%804,3 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, velvet black L billede

Produktinformation

In-Mold til holdbar forbindelse af yderskallen med det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Indstilling af størrelse via en helring af 2 plastkomponenter for optimal stabilitet og pasform NTA 8876-certificeret til cykelture på elcykel og S-Pedelec Med pl...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Sort
EAN: 4003318979064
Varenr.: 97906
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Velvet Black (elcykel hjelm)
-25%858 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Velvet Black (elcykel hjelm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Velvet Black (elcykel hjelm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1eCykelhjelm DK779 kr779 krKøb
2Cykelpartner.dk779 kr779 krKøb
3Ladcyklen.dk804,3 kr804,3 krKøb
4Cykelexperten.dk858 kr858 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Velvet Black (elcykel hjelm)

PriceData har fulgt prisen på Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Velvet Black (elcykel hjelm) i 173 dage. Laveste pris i perioden er 715 kr (registreret d. 9. februar 2026), højeste er 779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 752 kr.

Den nuværende pris på 779 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Velvet Black (elcykel hjelm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Velvet Black (elcykel hjelm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026779 kr64 kr (9%)
27. maj 2026715 kr64 kr (8%)
25. maj 2026779 kr64 kr (9%)
10. maj 2026715 kr64 kr (8%)
8. maj 2026779 kr64 kr (9%)
5. maj 2026715 kr64 kr (8%)
4. maj 2026779 kr64 kr (9%)
9. feb. 2026715 kr64 kr (8%)
15. dec. 2025779 kr16 kr (2%)
11. dec. 2025763 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret