Gå til hovedindhold

Abus PURL-Y ACE i Moss Green - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318979217
Pris fra 738 krtil 804,3 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 66,3 kr (8% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Abus PURL-Y ACE i Moss Green - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 738 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Moss Green (elcykel hjelm)
-36%738 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Moss Green (elcykel hjelm) billede

Produktinformation

THE CITY IS YOUR TRACK Elcykler og S-Pedelecs bringer høje hastigheder til byens gader, og NTA-klassificerede hjelme som PURL-Y er designet til at imødekomme kravene til kørsel op til 45 km/t. Men PURL-Y er også et sikkert og komfortabelt valg til tradit...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 4003318979217
Varenr.: 97921
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Purl-Y ACE - Cykelhjelm - Str. 54-58 cm - Moss green
739 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus PURL-Y ACE i Moss Green - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)
-32%779 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus PURL-Y ACE i Moss Green - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) billede

Produktinformation

THE CITY IS YOUR TRACK Elcykler og S-Pedelecs sørger også for høje hastigheder på vejene uden for cykelsportens verden. NTA-klassificerede hjelme som PURL-Y er tilpasset de nye krav til kørsel med op til 45 km/t. Men cityhjelmen PURL-Y er også et godt valg på en cykel uden hjælpemotor. Den kombinerer sikkerhed med komfort. Det stødabsorberende indvendige materiale er solidt forbundet med den udvendige skal ved hjælp af den gennemprøvede In-Mold-proces. Og for at sikre, at hjelmen sidder komfortabelt og sikkert, justeres den individuelt til hovedstørrelsen med det robuste og letløbende justeringshjul. Der er plads nok mellem justeringssystemet og hjelmens underkant til en hestehale. Den trendy Urban-hjelm med dyb bagkant for bedre beskyttelse af nakkeområdet kan nemt tilpasses enhver stil takket være de mange forskellige farvemuligheder. I ACE-varianten leveres PURL-Y med en genopladelig LED-lampe. Med PURL-Y, hurtigt gennem byens gader: Sikkerhed, der sætter standarder. Brug og anvendelse Ture gennem byen i hverdagen: Fritid, shopping, pendling Med NTA-certificering også velegnet til cykelture på elcykel og S-Pedelec...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Medium (54-58 cm)
EAN: 4003318979217
Varenr.: 55640328733017
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, moss green M
-30%804,3 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE i Moss Green - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE i Moss Green - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk738 kr738 krKøb
2Cykelpartner.dk739 kr739 krKøb
3eCykelhjelm DK779 kr779 krKøb
4Ladcyklen.dk804,3 kr804,3 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus PURL-Y ACE i Moss Green - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus PURL-Y ACE i Moss Green - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) i 114 dage. Laveste pris i perioden er 699 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 760 kr.

Den nuværende pris på 738 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Abus PURL-Y ACE i Moss Green - cykelhjelm - Medium (54-58 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Abus PURL-Y ACE i Moss Green - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026738 kr1 kr (0%)
30. maj 2026739 kr9 kr (1%)
28. maj 2026748 kr1 kr (0%)
26. maj 2026749 kr30 kr (4%)
25. maj 2026779 kr30 kr (4%)
22. maj 2026749 kr8 kr (1%)
20. maj 2026757 kr12 kr (2%)
10. maj 2026769 kr10 kr (1%)
8. maj 2026779 kr10 kr (1%)
5. maj 2026769 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret