Gå til hovedindhold

Abus PURL-Y ACE i Metallic Copper - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318979156
Pris fra 757 krtil 858 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 101 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 756 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Abus PURL-Y ACE i Metallic Copper - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 757 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Purl-Y ACE - Cykelhjelm - Str. 54-58 cm - Metallic copper
757 kr
Til butik
Abus Purl-Y ACE - Cykelhjelm - Str. 54-58 cm - Metallic copper billede

Produktinformation

ABUS har med cykelhjelmen Purl-Y ACE mestret kunsten at kombinere komfort, sikkerhed og et stilfuldt design i én cykelhjelm. Uanset om du pe...

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm til dame & herre
EAN: 4003318979156
Varenr.: 4003318979156
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus PURL-Y ACE i Metallic Copper - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)
-32%779 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus PURL-Y ACE i Metallic Copper - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) billede

Produktinformation

THE CITY IS YOUR TRACK Elcykler og S-Pedelecs sørger også for høje hastigheder på vejene uden for cykelsportens verden. NTA-klassificerede hjelme som PURL-Y er tilpasset de nye krav til kørsel med op til 45 km/t. Men cityhjelmen PURL-Y er også et godt valg på en cykel uden hjælpemotor. Den kombinerer sikkerhed med komfort. Det stødabsorberende indvendige materiale er solidt forbundet med den udvendige skal ved hjælp af den gennemprøvede In-Mold-proces. Og for at sikre, at hjelmen sidder komfortabelt og sikkert, justeres den individuelt til hovedstørrelsen med det robuste og letløbende justeringshjul. Der er plads nok mellem justeringssystemet og hjelmens underkant til en hestehale. Den trendy Urban-hjelm med dyb bagkant for bedre beskyttelse af nakkeområdet kan nemt tilpasses enhver stil takket være de mange forskellige farvemuligheder. I ACE-varianten leveres PURL-Y med en genopladelig LED-lampe. Med PURL-Y, hurtigt gennem byens gader: Sikkerhed, der sætter standarder. Brug og anvendelse Ture gennem byen i hverdagen: Fritid, shopping, pendling Med NTA-certificering også velegnet til cykelture på elcykel og S-Pedelec...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Medium (54-58 cm)
EAN: 4003318979156
Varenr.: 55618669019481
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, metallic copper M
-30%804,3 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, metallic copper M billede

Produktinformation

In-Mold til holdbar forbindelse af yderskallen med det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Indstilling af størrelse via en helring af 2 plastkomponenter for optimal stabilitet og pasform NTA 8876-certificeret til cykelture på elcykel og S-Pedelec Med pl...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
EAN: 4003318979156
Varenr.: 97915
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Metallic Copper (elcykel hjelm)
-25%858 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE i Metallic Copper - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE i Metallic Copper - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk757 kr757 krKøb
2eCykelhjelm DK779 kr779 krKøb
3Ladcyklen.dk804,3 kr804,3 krKøb
4Cykelexperten.dk858 kr858 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus PURL-Y ACE i Metallic Copper - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus PURL-Y ACE i Metallic Copper - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) i 97 dage. Laveste pris i perioden er 756 kr (registreret d. 7. marts 2026), højeste er 779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 768 kr.

Den nuværende pris på 757 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Abus PURL-Y ACE i Metallic Copper - cykelhjelm - Medium (54-58 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Abus PURL-Y ACE i Metallic Copper - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026757 kr14 kr (2%)
10. maj 2026771 kr8 kr (1%)
8. maj 2026779 kr9 kr (1%)
5. maj 2026770 kr9 kr (1%)
4. maj 2026779 kr14 kr (2%)
29. apr. 2026765 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026766 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026767 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026768 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026769 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret