Gå til hovedindhold

Abus PURL-Y ACE i Titan - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318979088
Pris fra 749 krtil 1.149 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 400 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 709 kr 11. maj

Sammenlign priser på Abus PURL-Y ACE i Titan - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 749 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Purl-Y ACE - Cykelhjelm - Str. 54-58 cm - Titan
749 kr
Til butik
Abus Purl-Y ACE - Cykelhjelm - Str. 54-58 cm - Titan billede

Produktinformation

ABUS har med cykelhjelmen Purl-Y ACE mestret kunsten at kombinere komfort, sikkerhed og et stilfuldt design i én cykelhjelm. Uanset om du pe...

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm til dame & herre
EAN: 4003318979088
Varenr.: 4003318979088
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus PURL-Y ACE i Titan - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)
-32%779 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus PURL-Y ACE i Titan - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) billede

Produktinformation

THE CITY IS YOUR TRACK Elcykler og S-Pedelecs sørger også for høje hastigheder på vejene uden for cykelsportens verden. NTA-klassificerede hjelme som PURL-Y er tilpasset de nye krav til kørsel med op til 45 km/t. Men cityhjelmen PURL-Y er også et godt valg på en cykel uden hjælpemotor. Den kombinerer sikkerhed med komfort. Det stødabsorberende indvendige materiale er solidt forbundet med den udvendige skal ved hjælp af den gennemprøvede In-Mold-proces. Og for at sikre, at hjelmen sidder komfortabelt og sikkert, justeres den individuelt til hovedstørrelsen med det robuste og letløbende justeringshjul. Der er plads nok mellem justeringssystemet og hjelmens underkant til en hestehale. Den trendy Urban-hjelm med dyb bagkant for bedre beskyttelse af nakkeområdet kan nemt tilpasses enhver stil takket være de mange forskellige farvemuligheder. I ACE-varianten leveres PURL-Y med en genopladelig LED-lampe. Med PURL-Y, hurtigt gennem byens gader: Sikkerhed, der sætter standarder. Brug og anvendelse Ture gennem byen i hverdagen: Fritid, shopping, pendling Med NTA-certificering også velegnet til cykelture på elcykel og S-Pedelec...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Medium (54-58 cm)
EAN: 4003318979088
Varenr.: 55618485813593
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, titan M
-30%804,3 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, titan M billede

Produktinformation

In-Mold til holdbar forbindelse af yderskallen med det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Indstilling af størrelse via en helring af 2 plastkomponenter for optimal stabilitet og pasform NTA 8876-certificeret til cykelture på elcykel og S-Pedelec Med pl...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
EAN: 4003318979088
Varenr.: 97908
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Titan (elcykel hjelm)
1.149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE i Titan - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE i Titan - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk749 kr749 krKøb
2eCykelhjelm DK779 kr779 krKøb
3Ladcyklen.dk804,3 kr804,3 krKøb
4Cykelexperten.dk1.149 kr1.149 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus PURL-Y ACE i Titan - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus PURL-Y ACE i Titan - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) i 114 dage. Laveste pris i perioden er 699 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 755 kr.

Den nuværende pris på 749 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Abus PURL-Y ACE i Titan - cykelhjelm - Medium (54-58 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Abus PURL-Y ACE i Titan - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026749 kr22 kr (3%)
22. maj 2026771 kr22 kr (3%)
12. maj 2026749 kr40 kr (6%)
11. maj 2026709 kr40 kr (5%)
10. maj 2026749 kr30 kr (4%)
8. maj 2026779 kr70 kr (10%)
5. maj 2026709 kr70 kr (9%)
4. maj 2026779 kr70 kr (10%)
24. apr. 2026709 kr70 kr (9%)
23. apr. 2026779 kr70 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret