Gå til hovedindhold

Abus Macator signal yellow Cykelhjelm - Small (51-55 cm)

AbusCykelhjelmeEAN: 4003318872297
Pris fra 363,3 krtil 499,95 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 136,65 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 338 kr 20. maj

Sammenlign priser på Abus Macator signal yellow Cykelhjelm - Small (51-55 cm) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 363.3 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Macator, neon yellow S
-30%363,3 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Macator, neon yellow S billede

Produktinformation

Med Macator får du en fremragende hjelm med komfortabel polstring og god ventilation. Og så fås den i en række virkelig flotte farver. Fluenet: God beskyttelse mod insekter Plads til hestehalen: Velegnet til cyklister med hestehale Fuld ring: Fuldt omslut...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Gul
EAN: 4003318872297
Varenr.: 87229
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Macator signal yellow Cykelhjelm - Small (51-55 cm)
-23%399 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Macator signal yellow Cykelhjelm - Small (51-55 cm) billede

Produktinformation

EN ENESTÅENDE ALLROUND-HJELM Macator er en sporty begynderhjelm. En begynderhjelm til alle cyklister, der ønsker en enestående allround-hjelm. Passer til alle strækninger og situationer. Macator har en komfortabel polstring og en god ventilation. Hjelmen fås i flere flotte, lyse farver. Med Macator får du en fremragende hjelm med komfortabel polstring og god ventilation. Og så fås den i en række virkelig flotte farver. Fluenet: God beskyttelse mod insekter Plads til hestehalen: Velegnet til cyklister med hestehale Fuld ring: Fuldt omsluttende kunststofring forbundet med et justeringssystem Ventilation: Optimal ventilation af denne hjelmtype med 5 luftindgange 8 luftudgange Zoom Ace: Justeringssystem til finjustering med robust justeringshjul til individuel tilpasning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Small (51-55 cm)
EAN: 4003318872297
Varenr.: 54230429827417
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
ABUS - Cykelhjelm Macator Signal, Gul S
499,95 kr
Til butik
ABUS - Cykelhjelm Macator Signal, Gul S billede

Produktinformation

Macator Signal cykelhjelmen er den ideelle kombination af sikkerhed, komfortog synlighed, designet til både hverdags- og fritidscyklister. Med sin robustekonstruktion og avancerede teknologi giver den optimal beskyttelse under alleforhold. Cykelhjelmens 13 luftkanaler sikrer at der kommer frisk luft ind samtidig med, at noget af varmen ryger ud – så du hverken får det for koldt eller for varmt. I de forreste luftkanaler er der monteret et insektnet, der forhindrer div. insekter i at flyve ind under hjelmen. Med det smarte Zoom Ace justeringssystem kan du finjustere hjelmen, så den passer perfekt til dig, ved hjælp af justeringshjulet i nakken. For endnu bedre pasform er justeringssystemet koblet til en justerbar ring, der omkranser hele hovedet, så det ikke kun er den bagerste del af hjelmen, der bliver justeret. Her er der også gjort plads til en hestehale, så du ikke får problemer med håret under hjelmen. Helstøbt cykelhjelm (In-mold) CE EN 1078-godkendt Indbygget insektnet Zoom Ace bespændingssystem Plads til hestehale 13 luftkanaler, (5 luftindgange og 8 luftudgange) SpecifikationerMærke: ABUSMateriale: PlastAntal: 1 stykDesignfarve: Signal YellowStørrelse: S Overflade: ShinyHovedomfang: 51-55 cmVægt: 280 g En cykelhjelm skal sidde vandret på hovedet og der skal være 2 cm fra hjelmens kant og ned til øjenbrynene.

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Bicycle Helmets
Materiale: ["Plast"]
EAN: 4003318872297
Varenr.: 50361585271121

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Macator signal yellow Cykelhjelm - Small (51-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Macator signal yellow Cykelhjelm - Small (51-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk363,3 kr363,3 krKøb
2eCykelhjelm DK399 kr438 krKøb
3Legebyen DK499,95 kr499,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Macator signal yellow Cykelhjelm - Small (51-55 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Macator signal yellow Cykelhjelm - Small (51-55 cm) i 178 dage. Laveste pris i perioden er 338 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 362 kr.

Den nuværende pris på 363,3 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Abus Macator signal yellow Cykelhjelm - Small (51-55 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Abus Macator signal yellow Cykelhjelm - Small (51-55 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026363,3 kr25,3 kr (7%)
20. maj 2026338 kr25,3 kr (7%)
19. maj 2026363,3 kr35,7 kr (9%)
18. maj 2026399 kr35,7 kr (10%)
25. apr. 2026363,3 kr24,3 kr (7%)
24. apr. 2026339 kr24,3 kr (7%)
6. apr. 2026363,3 kr5,7 kr (2%)
5. apr. 2026369 kr5,7 kr (2%)
7. feb. 2026363,3 kr10,38 kr (3%)
1. feb. 2026352,92 kr16,08 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret