Gå til hovedindhold

Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Large (58-62 cm)

ABUSCykelhjelme13 luftkanalerDaglig cykling og pendlingEAN: 4003318872136

ABUS Macator all-round cykelhjelm med In-Mold teknologi og 13 luftkanaler. Perfekt til daglige cykelture med optimal komfort og sikkerhed. Læs mere

Pris fra 363,3 krtil 499,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 136,65 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 335 kr 20. maj

Sammenlign priser på Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Large (58-62 cm) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 363.3 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Macator, shiny velvet black L
-30%363,3 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Abus Macator, cykelhjelm, sort
-27%379 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Abus Macator, cykelhjelm, sort
-27%379 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Macator - Cykelhjelm - Velvet black - Str. L
379 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Large (58-62 cm)
-23%399 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
ABUS - Cykelhjelm Macator, Shiny, Sort L
499,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Large (58-62 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Large (58-62 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk363,3 kr363,3 krKøb
2Skisport.dk379 kr379 krKøb
3AktivVinter.dk379 kr379 krKøb
4Cykelpartner.dk379 kr379 krKøb
5eCykelhjelm DK399 kr438 krKøb
6Legebyen DK499,95 kr499,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ABUS Macator Cykelhjelm Large (58-62 cm)

ABUS

ABUS Macator all-round cykelhjelm med In-Mold teknologi og 13 luftkanaler. Perfekt til daglige cykelture med optimal komfort og sikkerhed.

• cykelhjelm
• abus hjelm
• bike helmet
• sikkerhedshjelm
• cykel beskyttelse
• macator
• Daglig cykling og pendling
• 13 luftkanaler

Beskrivelse

ABUS Macator er en sporty all-round cykelhjelm designet til alle cyklister. Hjelmen er fremstillet med In-Mold teknologi for optimal sikkerhed og har et elegant stilrent look. Det smarte Zoom Ace justeringssystem med ring omkring hele hovedet sikrer perfekt pasform. 13 luftkanaler (5 indgange, 8 udgange) giver optimal ventilation, mens det indbyggede insektnet beskytter mod fluer. Hjelmen har også plads til hestehale og opfylder CE EN 1078 sikkerhedsstandarden. Vægt 340g og passer til hovedomfang 58-62 cm.

Specifikationer

vægt:340 gram
materiale:Plast med In-Mold teknologi
overflade:Shiny/Mat
teknologi:In-Mold
størrelse:Large (58-62 cm)
hovedomfang:58-62 cm
luftkanaler:13 stk (5 indgange, 8 udgange)
justeringssystem:Zoom Ace med ring
sikkerhedsstandard:CE EN 1078
særlige_funktioner:Insektnet, plads til hestehale

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer hjelmen til store hoveder?

Ja, Large-størrelsen passer til hovedomfang 58-62 cm og kan finjusteres med Zoom Ace systemet.

Hvad er In-Mold teknologi?

In-Mold teknologi betyder hjelmen er støbt i ét stykke for bedre sikkerhed og et flottere finish.

Kan jeg bruge hjelmen med hestehale?

Ja, der er særlig plads til hestehale over justeringssystemet, så håret ikke generer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Large (58-62 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Large (58-62 cm) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 335 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 379 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 360 kr.

Den nuværende pris på 363,3 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Large (58-62 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Large (58-62 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026363,3 kr28,3 kr (8%)
20. maj 2026335 kr28,3 kr (8%)
19. maj 2026363,3 kr15,7 kr (4%)
18. maj 2026379 kr15,7 kr (4%)
25. apr. 2026363,3 kr14,3 kr (4%)
24. apr. 2026349 kr14,3 kr (4%)
6. apr. 2026363,3 kr5,7 kr (2%)
5. apr. 2026369 kr5,7 kr (2%)
7. feb. 2026363,3 kr10,38 kr (3%)
1. feb. 2026352,92 kr16,08 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret