Gå til hovedindhold

Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Medium (52-58 cm)

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318872129
Pris fra 363,3 krtil 499,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 136,65 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Medium (52-58 cm) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 363.3 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Macator, shiny velvet black M
-30%363,3 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Macator, shiny velvet black M billede

Produktinformation

Med Macator får du en fremragende hjelm med komfortabel polstring og god ventilation. Og så fås den i en række virkelig flotte farver. Fluenet: God beskyttelse mod insekter Plads til hestehalen: Velegnet til cyklister med hestehale Fuld ring: Fuldt omslut...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Sort
EAN: 4003318872129
Varenr.: 87212
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Abus Macator, cykelhjelm, sort
-27%379 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Macator, cykelhjelm, sort billede

Produktinformation

Abus Macator er en alsidig cykelhjelm med fokus på komfort, sikkerhed og funktionelt design. Med en vægt på kun 300 gram er den let at have på ? også ved længere ture. Det robuste Zoom Ace-justeringssystem sikrer en præcis tilpasning til hovedets form og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
Farve: Shiny Velvet Black
Størrelse: 52-58cm
EAN: 4003318872129
Varenr.: 28410-31944-86525
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Abus Macator, cykelhjelm, sort
-27%379 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Macator - Cykelhjelm - Velvet black - Str. M
379 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Medium (52-58 cm)
-23%399 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
ABUS - Cykelhjelm Macator, Shiny, Sort M
499,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Medium (52-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Medium (52-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk363,3 kr363,3 krKøb
2Skisport.dk379 kr379 krKøb
3AktivVinter.dk379 kr379 krKøb
4Cykelpartner.dk379 kr379 krKøb
5eCykelhjelm DK399 kr438 krKøb
6Legebyen DK499,95 kr499,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Medium (52-58 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Medium (52-58 cm) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 343 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 379 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 362 kr.

Den nuværende pris på 363,3 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Medium (52-58 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Abus Macator shiny velvet black cykelhjelm - Medium (52-58 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026363,3 kr15,7 kr (4%)
18. maj 2026379 kr15,7 kr (4%)
6. apr. 2026363,3 kr5,7 kr (2%)
5. apr. 2026369 kr5,7 kr (2%)
7. feb. 2026363,3 kr10,38 kr (3%)
1. feb. 2026352,92 kr16,08 kr (4%)
31. jan. 2026369 kr16,08 kr (5%)
26. jan. 2026352,92 kr16,08 kr (4%)
25. jan. 2026369 kr16,08 kr (5%)
14. dec. 2025352,92 kr10,38 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret