Gå til hovedindhold

ABB Håndbetjent motorværn MS116 3-polet indstillingsområde 10,0-16,0A, 16kA ved 400VAC Skrueklemme

ABBEludstyrEAN: 4013614320347
Pris fra 328 krtil 406,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 78,25 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 309 kr 9. apr.

Sammenlign priser på ABB Håndbetjent motorværn MS116 3-polet indstillingsområde 10,0-16,0A, 16kA ved 400VAC Skrueklemme og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 328 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Håndbetjent motorværn ms116 indstillingsområde 10,0-16,0a
328 kr
Til butik
ABB Håndbetjent motorværn ms116 indstillingsområde 10,0-16,0a billede

Produktinformation

Håndbetjent motorværn MS116 indstillingsområde 10,0-16,0A

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: 1SAM250000R1011
EAN: 4013614320347
Varenr.: 2768365
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB motorværn, 400V, 10-16A
349 kr
Til butik
ABB motorværn, 400V, 10-16A billede

Produktinformation

Sikker og fleksibel motorbeskyttelse til din installation Med dette kompakte motorværn får du en pålidelig løsning til at beskytte dine motorer mod både overbelastning, kortslutning og fasefejl. Det håndbetjente motorværn er udviklet til dig, der ønsker t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: CEE & industrimateriel
Farve: gray/black
Størrelse: 45 x 90 x 85.6 mm
EAN: 4013614320347
Varenr.: 2122320349
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Håndbetjent motorværn MS116 3-polet indstillingsområde 10,0-16,0A, 16kA ved 400VAC Skrueklemme
367 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Motorvrn hndbetjent MS116, 10-16A - ABB
368 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MOTORVÆRN MS116 10..16A
371,53 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Motorværn Ms116 10..16A
390,42 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Motorværn ms116 10..16a
406,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Håndbetjent motorværn MS116 3-polet indstillingsområde 10,0-16,0A, 16kA ved 400VAC Skrueklemme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Håndbetjent motorværn MS116 3-polet indstillingsområde 10,0-16,0A, 16kA ved 400VAC Skrueklemme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK328 kr367 krKøb
2Greenline349 kr349 krKøb
3CS MEGASTORE DK367 kr406 krKøb
4WATTOO.DK368 kr368 krKøb
5EL-GROSSISTEN371,53 kr371,53 krKøb
6Billigelogvvs.dk390,42 kr390,42 krKøb
7MaintainIt406,25 kr406,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABB Håndbetjent motorværn MS116 3-polet indstillingsområde 10,0-16,0A, 16kA ved 400VAC Skrueklemme

PriceData har fulgt prisen på ABB Håndbetjent motorværn MS116 3-polet indstillingsområde 10,0-16,0A, 16kA ved 400VAC Skrueklemme i 135 dage. Laveste pris i perioden er 305 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 328 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 314 kr.

Den nuværende pris på 328 kr er 4% over normalprisen. Der er registreret 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for ABB Håndbetjent motorværn MS116 3-polet indstillingsområde 10,0-16,0A, 16kA ved 400VAC Skrueklemme. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for ABB Håndbetjent motorværn MS116 3-polet indstillingsområde 10,0-16,0A, 16kA ved 400VAC Skrueklemme de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 2026328 kr19 kr (6%)
9. apr. 2026309 kr4 kr (1%)
20. jan. 2026305 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret