Gå til hovedindhold

ABB Håndbetjent motorværn ms116 indstillingsområde 2,50-4,00a

ABBEludstyrEAN: 4013614320316
Pris fra 304 krtil 508,45 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 204,45 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 294 kr 13. mar.

Sammenlign priser på ABB Håndbetjent motorværn ms116 indstillingsområde 2,50-4,00a og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 304 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB 1SAM250000R1008, Miniature strømafbryder, 690 V
304 kr
Til butik
ABB 1SAM250000R1008, Miniature strømafbryder, 690 V billede

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Afbrydere
Farve: 1
Artikel nr.: 1SAM 250 000 R1008
EAN: 4013614320316
Varenr.: 4210587
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Håndbetjent motorværn ms116 indstillingsområde 2,50-4,00a
304 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Motorvrn, hndbetjent MS116, 2,5-4,0A - ABB
313 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Motorværn ms116 2,5..4,0a
345 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Motorværn Ms116 2,5..4,0A
353 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB motorværn, 400V, 2,5-4A
359 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Håndbetjent motorværn MS116 indstillingsområde 2,50-4,00A
508,45 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Håndbetjent motorværn MS116 indstillingsområde 2,50-4,00A
508,45 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Håndbetjent motorværn ms116 indstillingsområde 2,50-4,00a koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Håndbetjent motorværn ms116 indstillingsområde 2,50-4,00a koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK304 kr343 krKøb
2Proshop DK304 kr343 krKøb
3WATTOO.DK313 kr313 krKøb
4MaintainIt345 kr345 krKøb
5Billigelogvvs.dk353 kr353 krKøb
6Greenline359 kr359 krKøb
7EL-GROSSISTEN508,45 kr508,45 krKøb
8EL-NETSALG508,45 kr508,45 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABB Håndbetjent motorværn ms116 indstillingsområde 2,50-4,00a

PriceData har fulgt prisen på ABB Håndbetjent motorværn ms116 indstillingsområde 2,50-4,00a i 164 dage. Laveste pris i perioden er 280 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 304 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 295 kr.

Den nuværende pris på 304 kr er 3% over normalprisen. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for ABB Håndbetjent motorværn ms116 indstillingsområde 2,50-4,00a. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for ABB Håndbetjent motorværn ms116 indstillingsområde 2,50-4,00a de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 2026304 kr5 kr (2%)
8. apr. 2026299 kr5 kr (2%)
13. mar. 2026294 kr1 kr (0%)
10. mar. 2026295 kr1 kr (0%)
9. mar. 2026294 kr1 kr (0%)
8. mar. 2026295 kr1 kr (0%)
7. mar. 2026294 kr1 kr (0%)
1. mar. 2026295 kr1 kr (0%)
26. feb. 2026296 kr1 kr (0%)
23. feb. 2026297 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret