Gå til hovedindhold

Aircon Teknik 5 meter Inaba klima kobberrør til varme pumper 1/4" x 3/8" - med omløber og krave

Aircon TeknikEludstyrKomplet med omløberVarmepumpe installationEAN: 5709276023052

Professionelt kobberrør til varmepumper og klimaanlæg. 5 meter rulle med 1/4" og 3/8" dimensioner, inklusive omløber og kraver til sikker montering. Læs mere

Pris fra 674,75 krtil 889 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 214,25 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 636 kr 12. maj

Sammenlign priser på 5 meter Inaba klima kobberrør til varme pumper 1/4" x 3/8" - med omløber og krave og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 674.75 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Kobberrør 5M 1/4 x 3/8 med omløber, TF
674,75 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
"Kobberrør til klimaanlæg med omløber & krave, 3/8"" x 1/4"", 5 meter"
719 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rør til klimaanlæg a 5 meter 3/8" og 1/4" med omløbere
795 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kobberrør 5M 1/4 x 3/8 med omløber, TF
799 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Kobberrr, 5 m, 1/4" x 3/8" med omlber
847 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
5 meter Inaba klima kobberrør til varme pumper 1/4" x 3/8" - med omløber og krave
875 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rør til klimaanlæg 3/8" x 1/4" med omløber, 5 meter
889 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 5 meter Inaba klima kobberrør til varme pumper 1/4" x 3/8" - med omløber og krave koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 5 meter Inaba klima kobberrør til varme pumper 1/4" x 3/8" - med omløber og krave koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1VVS.dk674,75 kr674,75 krKøb
2Greenline719 kr719 krKøb
3BilligVVS DK795 kr795 krKøb
4CS MEGASTORE DK799 kr838 krKøb
5WATTOO.DK847 kr847 krKøb
6LavprisVVS875 kr875 krKøb
7CompletVVS889 kr889 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Aircon Teknik Kobberrør 5M 1/4" x 3/8" med omløber

Aircon Teknik

Professionelt kobberrør til varmepumper og klimaanlæg. 5 meter rulle med 1/4" og 3/8" dimensioner, inklusive omløber og kraver til sikker montering.

• kobberrør
• varmepumperør
• klimaanlægrør
• kølerør
• installationsrør
• aircon rør
• Varmepumpe installation
• Komplet med omløber

Beskrivelse

Aircon Teknik kobberrør er den professionelle løsning til montering af varmepumper og klimaanlæg. Leverandøren leverer 5 meter kvalitetskobberrør i en praktisk rulle med både 1/4" og 3/8" dimensioner. Begge rør inkluderer omløber og kraver for sikker og pålidelig installation. Produktet er specielt udviklet til montering mellem ude- og indedel på varmepumper og er kompatibelt med bl.a. Panasonics sortiment af varmepumper. Med EAN: 5709276023052 og leverandørens varenummer 5184220851 sikres nem identifikation. Dette professionelle rørsetup gør installationen enklere for VVS-teknikere og garanterer en holdbar løsning til dit klimaanlæg eller varmepumpe.

Specifikationer

længde:5 meter
materiale:Kobber
anvendelse:Varmepumper og klimaanlæg
inkluderet:Omløber og kraver
varenummer:7878423058
dimensioner:1/4" og 3/8"
leveringsform:Rulle
kompatibilitet:Panasonic varmepumper
leverandørvarenummer:5184220851

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke dimensioner har kobberrørene?

Sættet indeholder to rør med dimensioner 1/4" og 3/8" i en 5 meter rulle.

Hvad er inkluderet i levering?

Både omløber og kraver følger med, så du har alt nødvendigt til professionel installation.

Passer det til alle varmepumper?

Det er kompatibelt med bl.a. Panasonic varmepumper og andre almindelige klimaanlæg og varmepumper.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 5 meter Inaba klima kobberrør til varme pumper 1/4" x 3/8" - med omløber og krave

PriceData har fulgt prisen på 5 meter Inaba klima kobberrør til varme pumper 1/4" x 3/8" - med omløber og krave i 183 dage. Laveste pris i perioden er 636 kr (registreret d. 9. april 2026), højeste er 889 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 785 kr.

Den nuværende pris på 674,75 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for 5 meter Inaba klima kobberrør til varme pumper 1/4" x 3/8" - med omløber og krave. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for 5 meter Inaba klima kobberrør til varme pumper 1/4" x 3/8" - med omløber og krave de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026674,75 kr38,75 kr (6%)
12. maj 2026636 kr38,75 kr (6%)
11. maj 2026674,75 kr38,75 kr (6%)
24. apr. 2026636 kr38,75 kr (6%)
23. apr. 2026674,75 kr38,75 kr (6%)
9. apr. 2026636 kr38 kr (6%)
4. mar. 2026674 kr
26. feb. 2026674,75 kr76 kr (10%)
17. feb. 2026750,75 kr64,25 kr (8%)
13. feb. 2026815 kr32 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret