Gå til hovedindhold

Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør

UponorEludstyrEAN: 7321500028848
Pris fra 12 krtil 21,31 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 9,31 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 11 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 12 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør
12 kr
Til butik
Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør billede

Produktinformation

Uponor wirsbo monteringsbånd 600mm til 12x1,7mm pexrør til fastgørelse af pex rør. Leveres med klik system til ønskede længde. Teknisk info Byggelængde 500mm c/c 62,5 Til 12x1,7mm pexrør med kliksystem mængde: 3 stk pr m2

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Varmesystemer
Størrelse: 0.5 m
EAN: 7321500028848
Varenr.: 339654016
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Uponor monteringsbånd til 12x1,7 mm
13,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør
14 kr
Til butik
Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør billede

Produktinformation

Uponor wirsbo monteringsbånd 600mm til 12x1,7mm pexrør til fastgørelse af pex rør. Leveres med klik system til ønskede længde. Teknisk info Byggelængde 500mm c/c 62,5 Til 12x1,7mm pexrør med kliksystem mængde: 3 stk pr m2

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Varme & styring
Størrelse: 0.5 m
EAN: 7321500028848
Varenr.: 339654016
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Uponor monteringsbånd til 12x1,7 mm
15 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Uponor - Monteringsbnd til EvalPEX-rr (12 mm)
17,3 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør
19 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Uponor Fix monteringsbånd u/modhager 12 mm
20,18 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Fix monteringsbånd u/modhager 12 mm
21,31 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS12 kr12 krKøb
2Elvvs.dk13,75 kr13,75 krKøb
3BilligVVS DK14 kr14 krKøb
4vvsfittings.dk15 kr15 krKøb
5WATTOO.DK17,3 kr17,3 krKøb
6CompletVVS19 kr19 krKøb
7EL-GROSSISTEN20,18 kr20,18 krKøb
8CS MEGASTORE DK21,31 kr60,31 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør

PriceData har fulgt prisen på Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør i 181 dage. Laveste pris i perioden er 11 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 15 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 13 kr.

Den nuværende pris på 12 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Uponor Fix monteringsbånd 0,5 meter, uden modhager, til 12 mm pex-rør de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 202612 kr2 kr (14%)
24. maj 202614 kr2 kr (17%)
17. maj 202612 kr3 kr (20%)
16. maj 202615 kr3 kr (25%)
12. maj 202612 kr2 kr (14%)
11. maj 202614 kr2 kr (17%)
3. maj 202612 kr1 kr (9%)
18. apr. 202611 kr2 kr (15%)
17. apr. 202613 kr2 kr (18%)
2. apr. 202611 kr2 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret