Gå til hovedindhold

Urmet Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden - N-Leder Mtr500E Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden N-Leder

UrmetEludstyrIngen neutral lederProfessionel elektrisk installationEAN: 3760054540507

Yokis MTR500e elektronisk kiprelæ med soft start/stop funktion. Lydsvag drift uden neutral leder, kompakt design til professionel indbygning. Læs mere

Pris fra 271 krtil 444,09 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 173,09 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 247 kr 15. maj

Sammenlign priser på Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden - N-Leder Mtr500E Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden N-Leder og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 271 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Yokis MTR500E kiprelæ til indbygning til 500W
271 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden - N-Leder Mtr500E Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden N-Leder
271 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Urmet Mtr500e elektronisk kiprelæ/timer med soft start/stop til indbygning.
271 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Yokis MTR500E kiprelæ til indbygning, 500W
279 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Elektronisk kiprel med soft start/stop til indbygn. MTR500E
281 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Yokis MTR500E elektronisk kiprelæ med soft start/stop til indbygning
284 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Mtr500E Indbyg Elektronisk Kiprelæ
313,4 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Mtr500e indbyg elektronisk kiprelæ
322,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden N-Leder Mtr500E
412,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Yokis MTR500E kiprelæ til indbygning til 500W
429 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Elektronisk kiprelæ med soft start/stop til indbygn. MTR500E
444,09 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden - N-Leder Mtr500E Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden N-Leder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden - N-Leder Mtr500E Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden N-Leder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl271 kr271 krKøb
2CS MEGASTORE DK271 kr310 krKøb
3Proshop DK271 kr310 krKøb
4Greenline279 kr279 krKøb
5WATTOO.DK281 kr281 krKøb
6Elvvs.dk284 kr284 krKøb
7Billigelogvvs.dk313,4 kr313,4 krKøb
8MaintainIt322,5 kr322,5 krKøb
9vvsfittings.dk412,5 kr412,5 krKøb
10LavprisVVS429 kr429 krKøb
11EL-NETSALG444,09 kr444,09 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Yokis MTR500e elektronisk kiprelæ med soft start/stop

Urmet

Yokis MTR500e elektronisk kiprelæ med soft start/stop funktion. Lydsvag drift uden neutral leder, kompakt design til professionel indbygning.

• kiprelæ
• timer
• elektronisk relæ
• yokis timer
• indbygningsmodul
• elektrisk kontrol
• soft start
• Professionel elektrisk installation
• Ingen neutral leder

Beskrivelse

Yokis MTR500e er et avanceret elektronisk kiprelæ/timer modul til professionel elektrisk installation. Modulet har indbygget mikroprocessor og leverer 100% lydsvag drift med soft start/stop funktionalitet. Den smarte installation kræver ingen neutral leder, hvilket gør den ideel til renovering og ny installation. Modulet kan håndtere op til 2A ohmsk/induktiv belastning og 1A LED/kapacitiv belastning. Med kompakte dimensioner på kun 35x37x12mm passer den perfekt i standard elektriske dåser. Ideel til professionelle elektrikere og avancerede gør-det-selv projekter der kræver præcis kontrolstyring.

Specifikationer

type:Elektronisk kiprelæ/timer
dimensioner:35 x 37 x 12 mm
artikelnummer:5454050
neutral_leder:Ikke nødvendig
mikroprocessor:Ja
soft_start_stop:Ja
lyddaempet_drift:100% lydsvag
installationstype:Indbygning
maksimal_belastning_LED:1A
maksimal_belastning_ohmsk:2A
maksimal_belastning_induktiv:2A
maksimal_belastning_kapacitiv:1A

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Skal der bruges neutral leder til installation?

Nej, Yokis MTR500e kræver ingen neutral leder, hvilket gør installationen enkel og velegnet til både nye og eksisterende installationer.

Kan modulet bruges til LED belysning?

Ja, modulet kan håndtere op til 1A LED/kapacitiv belastning og op til 2A konventionel ohmsk/induktiv belastning.

Er kiprelæet lydsvagt?

Ja, modulet er 100% lydsvagt takket være den elektroniske mikroprocessorbaserede teknologi med soft start/stop funktion.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden - N-Leder Mtr500E Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden N-Leder

PriceData har fulgt prisen på Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden - N-Leder Mtr500E Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden N-Leder i 179 dage. Laveste pris i perioden er 247 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 278 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 265 kr.

Den nuværende pris på 271 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden - N-Leder Mtr500E Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden N-Leder. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden - N-Leder Mtr500E Yokis Kiprelæ Indbyg.Uden N-Leder de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026271 kr21 kr (8%)
24. maj 2026250 kr3 kr (1%)
15. maj 2026247 kr1 kr (0%)
14. maj 2026248 kr1 kr (0%)
13. maj 2026249 kr1 kr (0%)
12. maj 2026250 kr1 kr (0%)
1. mar. 2026251 kr1 kr (0%)
28. feb. 2026252 kr8 kr (3%)
27. feb. 2026260 kr14 kr (5%)
25. feb. 2026274 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret