Gå til hovedindhold

Urmet Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender - M/Batteri E2Bpp Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender M/Batteri

UrmetEludstyr2-kanals trådløsBoligautomationEAN: 3760054544130

Urmet E2BPP trådløs sender med 2 kanaler til Yokis automationssystem. Op til 250m rækkevidde og nem indbygning til smart home løsninger. Læs mere

Pris fra 368 krtil 566,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 198,25 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 348 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender - M/Batteri E2Bpp Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender M/Batteri og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 368 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Urmet E2bpp trådløs sender til yokis med 2 kanaler til indbygning
368 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender - M/Batteri E2Bpp Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender M/Batteri
383 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Yokis E2BPP sender til indbygning med 2 kanaler
389 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Trdls sender E2BPP, 2 kanaler til indbygning - Yokis
396 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
TRÅDLØS SENDER M/2KANAL
399,78 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Trådløs sender m/2kanal
404 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Yokis E2BPP sender til indbygning, 2 kanaler
419 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Trådløs Sender M/2Kanal
420,15 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Trådløs sender m/2kanal
437,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender M/Batteri E2Bpp
566,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender - M/Batteri E2Bpp Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender M/Batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender - M/Batteri E2Bpp Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender M/Batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK368 kr407 krKøb
2CS MEGASTORE DK383 kr422 krKøb
3LavprisVVS389 kr389 krKøb
4WATTOO.DK396 kr396 krKøb
5EL-GROSSISTEN399,78 kr399,78 krKøb
6Elvvs.dk404 kr404 krKøb
7Greenline419 kr419 krKøb
8Billigelogvvs.dk420,15 kr420,15 krKøb
9MaintainIt437,5 kr437,5 krKøb
10vvsfittings.dk566,25 kr566,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Urmet E2BPP trådløs sender til Yokis 2-kanaler

Urmet

Urmet E2BPP trådløs sender med 2 kanaler til Yokis automationssystem. Op til 250m rækkevidde og nem indbygning til smart home løsninger.

• trådløs sender
• yokis sender
• automationssender
• indbygningssender
• smart home sender
• Boligautomation
• 2-kanals trådløs

Beskrivelse

Urmet E2BPP er en kompakt trådløs sender designet til Yokis automationssystemer med 2 separate kanaler til indbygning. Produktet fungerer med en rækkevidde på op til 250 meter i fri luft og drives af et CR2032 batteri. Senderen er kompatibel med Yokis modtagere som MTV500ER, MTR2000ERP og MVR500ERP, og kan håndtere op til 4 modtagere pr. kanal i direct mode eller ubegrænset i radio bus mode. Med driftstemperatur fra -10°C til +50°C er den velegnet til danske klimaforhold. Den kompakte indbygningsdesign gør den let at integrere i eksisterende installationer til moderne boligautomation.

Specifikationer

model:E2BPP
mærke:Urmet
batteri:CR2032
kanaler:2 separate kanaler
rækkevidde:Op til 250 meter
installation:Indbygning
kompatibilitet:MTV500ER, MTR2000ERP, MVR500ERP
radio_bus_mode:Ubegrænset antal modtagere
driftstemperatur:-10°C til +50°C
modtagere_per_kanal:4 stk. (direct mode)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken rækkevidde har E2BPP senderen?

Senderen har en rækkevidde på op til 250 meter i fri luft. Rækkevidde kan blive reduceret af vægge, metal og andre bygningsdele.

Hvor mange modtagere kan senderen styre?

I direct mode kan hver kanal styre op til 4 modtagere. I radio bus mode kan den styre et ubegrænset antal modtagere.

Hvilke Yokis modtagere er kompatible?

E2BPP er kompatibel med Yokis modtagere MTV500ER, MTR2000ERP og MVR500ERP til automationssystemer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender - M/Batteri E2Bpp Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender M/Batteri

PriceData har fulgt prisen på Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender - M/Batteri E2Bpp Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender M/Batteri i 185 dage. Laveste pris i perioden er 348 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 378 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 364 kr.

Den nuværende pris på 368 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender - M/Batteri E2Bpp Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender M/Batteri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender - M/Batteri E2Bpp Yokis 2-Kanals Indbygn.Sender M/Batteri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026368 kr5 kr (1%)
25. maj 2026363 kr1 kr (0%)
24. maj 2026364 kr1 kr (0%)
22. maj 2026365 kr1 kr (0%)
21. maj 2026366 kr1 kr (0%)
20. maj 2026367 kr1 kr (0%)
19. maj 2026368 kr1 kr (0%)
18. maj 2026369 kr1 kr (0%)
17. maj 2026370 kr1 kr (0%)
16. maj 2026371 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret