Gå til hovedindhold

Xilence Gaming Bronze Series XP650R10 Strømforsyning - 650 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 404 krtil 569 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 165 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Xilence Gaming Bronze Series XP650R10 Strømforsyning - 650 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 404 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xilence Gaming Bronze Series XP650R10 Strømforsyning - 650 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified
404 kr
Til butik
Xilence Gaming Bronze Series XP650R10 Strømforsyning - 650 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning (intern), ATX12V 2.4, 80 PLUS Bronze, AC 200-240 V, 650 Watt, aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: Xilence
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: XN220
EAN: 4044953503436
Varenr.: 3299134
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xilence Gaming Bronze Series XP650R10 Strømforsyning 650Watt
430 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 650 W - XILENCE XN225, sort/rød
-5%549 kr
Før 579 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 650 W - XILENCE XN225, sort/rød billede

Produktinformation

Fordele ved ATX strømforsyning 650 WOpgrader din PC med en stabil og effektiv strømforsyning, der leverer 650 W til gaming og krævende arbejde. XILENCE XN225 er lavet til standard ATX-systemer og giver sikker drift med aktive beskyttelser mod under- og overspænding, overstrøm, overbelastning og overophedning. Den sorte enhed prydes af en rød 14 cm blæser, som giver et markant look i kabinettet.Støjsvag og effektiv i daglig brugDen aktive PFC og 80 PLUS Bronze-effektivitet på op til 85 % hjælper med at udnytte strømmen bedre. En enkelt 14 cm blæser kører ved ca. 29 dB for behagelig lyd under normal brug.Formfaktor: ATX, version 2.4Total effekt: 650 WEffektivitet: 85 % (80 PLUS Bronze)Køling: Aktiv, 1 × 14 cm blæserIndgang: 200 – 240 V, 50 Hz, 10 APFC: AktivStøjniveau: 29 dB+12V samlet effekt: 576 W (maks. 48 A)Maks. strøm: +3,3 V 23 A; +5 V 17 A; +5Vsb 2,5 A; −12 V 0,5 ABeskyttelser: Underspænding, overspænding, overstrøm, overbelastning, overophedningKabler/tilslutninger: 20+4 pin ATX, CPU 4+4 pin, 2 × PCIe 6+2 pin, 6 × SATA, 3 × PATA, 1 × FDDKabeltype: Ikke-modulærFormål: PCFarve: Sort/rød...

Produktspecifikationer

Mærke: XILENCE
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 1.07g
EAN: 4044953503436
Varenr.: 1943111
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 650 W - XILENCE XN225, sort/rød
-5%569 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xilence Gaming Bronze Series XP650R10 Strømforsyning - 650 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xilence Gaming Bronze Series XP650R10 Strømforsyning - 650 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK404 kr443 krKøb
2CompuMail DK430 kr430 krKøb
3Boligcenter DK549 kr549 krKøb
4Vivas DK569 kr648 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xilence Gaming Bronze Series XP650R10 Strømforsyning - 650 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på Xilence Gaming Bronze Series XP650R10 Strømforsyning - 650 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified i 166 dage. Laveste pris i perioden er 404 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 443 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 426 kr.

Den nuværende pris på 404 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 5 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Xilence Gaming Bronze Series XP650R10 Strømforsyning - 650 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Xilence Gaming Bronze Series XP650R10 Strømforsyning - 650 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. apr. 2026404 kr1 kr (0%)
31. mar. 2026405 kr29 kr (7%)
22. feb. 2026434 kr15 kr (4%)
21. feb. 2026419 kr15 kr (3%)
12. feb. 2026434 kr1 kr (0%)
11. feb. 2026433 kr5 kr (1%)
8. feb. 2026438 kr5 kr (1%)
20. dec. 2025443 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret