Gå til hovedindhold

WERA 950/9 Hex-Plus Multicolour 1 SB Multicolour vinkelnøglesæt, metrisk, BlackLaser, 9 dele

WeraRedskaberHex-Plus teknologiProfessionelt håndværkEAN: 4013288165688

Wera 950/9 Hex-Plus L-nøglesæt med 9 unbrakonøgler i ergonomisk holder. Farvekodet håndtag og kugleende gør værktøjet perfekt til præcisionsarbejde. Læs mere

Pris fra 226 krtil 455 kr
15 forhandlere

Prisforskel: 229 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 219 kr 20. mar.

Sammenlign priser på WERA 950/9 Hex-Plus Multicolour 1 SB Multicolour vinkelnøglesæt, metrisk, BlackLaser, 9 dele og køb billigst

15 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 226 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Wera 950/9 Hex-Plus L-nøglesæt 9 Dele
226 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wera 950/9 Hex-Plus - L-nøglesæt - 9 stykker - i holder
233 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wera 950 SPKL/9 SM N Multicolour vinkelnøglesæt, metrisk, BlackLaser, 9 dele
237 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unbrakonøgler i sæt Wera 950 SPKL/9 SM N - Multicolor
-53%248,75 kr
Før 530 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wera 950/9 Hex-Plus unbrakonøglesæt, 9 dele
258 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Wera 950/9 Hex-Plus L-nøglesæt 9 Dele
319 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SEKSKANTNØGLESÆT 1,5-10MM M/KUGLEHOVED
352,86 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wera vinkelnøglesæt 9 dele Farvemarkerede nøgler - 950/9 Hex-Plus Sæt
356 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sekskantnøglesæt 1,5-10Mm M/Kuglehoved
370,8 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Unbrakonøglesæt L-form - Wera Hex-Plus, metrisk/tommer, 9 dele
-3%379 kr
Før 389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sekskantnøglesæt 1,5-10mm m/kuglehoved
386,25 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Unbrakonøglesæt L-form - Wera Hex-Plus, metrisk/tommer, 9 dele
-2%399 kr
Før 409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wera 950/9 Hex-Plus unbrakonøglesæt, 9 dele
-11%413 kr
Før 465 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
WERA 950/9 Hex-Plus Multicolour 1 SB Multicolour vinkelnøglesæt, metrisk, BlackLaser, 9 dele
435 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wera 950/9 Hex-Plus unbrakonøglesæt, 9 dele
455 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WERA 950/9 Hex-Plus Multicolour 1 SB Multicolour vinkelnøglesæt, metrisk, BlackLaser, 9 dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WERA 950/9 Hex-Plus Multicolour 1 SB Multicolour vinkelnøglesæt, metrisk, BlackLaser, 9 dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK226 kr226 krKøb
2CS MEGASTORE DK233 kr272 krKøb
3Proshop DK237 kr276 krKøb
4Globaltools.dk248,75 kr248,75 krKøb
5LavprisVærktøj258 kr258 krKøb
6Ultrashop319 kr319 krKøb
7EL-GROSSISTEN352,86 kr352,86 krKøb
8Elvvs.dk356 kr356 krKøb
9Billigelogvvs.dk370,8 kr370,8 krKøb
10Boligcenter DK379 kr379 krKøb
11MaintainIt386,25 kr386,25 krKøb
12Vivas DK399 kr478 krKøb
13BilligVVS DK413 kr413 krKøb
14vvsfittings.dk435 kr435 krKøb
15LavprisVVS455 kr455 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wera 950/9 Hex-Plus L-nøglesæt

Wera

Wera 950/9 Hex-Plus L-nøglesæt med 9 unbrakonøgler i ergonomisk holder. Farvekodet håndtag og kugleende gør værktøjet perfekt til præcisionsarbejde.

• unbrakonøgler
• hex nøgler
• l-nøgler
• vinkelnøgler
• wera værktøj
• Professionelt håndværk
• Hex-Plus teknologi

Beskrivelse

Wera 950/9 Hex-Plus L-nøglesæt er et professionelt værktøjssæt med 9 unbrakonøgler designet til håndværkere og entusiaster. Sættet indeholder nøgler i størrelserne 1.5, 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8 og 10 mm, alle fremstillet med Weras patenterede Hex-Plus teknologi som forlænger skruernes levetid betydeligt. De ergonomiske håndtag er farvekodet for hurtig identifikation, og kugleenden på den lange side gør det muligt at arbejde i vinkler op til 25 grader. BlackLaser-overfladebehandlingen sikrer maksimal korrosionsresistens, mens den praktiske holder gør opbevaring og transport nem. Dette værktøjssæt er ideelt til præcisionsarbejde, møbelsamling, cykelreparation og elektronik.

Specifikationer

vægt:0.62 kg
holder:Tokomponent clips
håndtag:Farvekodet ergonomisk
kugleende:25 grader vinkel
materiale:Høj kvalitets stål
overflade:BlackLaser
teknologi:Hex-Plus
størrelser:1.5, 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8, 10 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er Hex-Plus teknologi?

Hex-Plus er Weras patenterede teknologi som reducerer sliddet på skruerne med op til 20% og giver bedre kraftoverførsel.

Kan nøglerne bruges i vinkler?

Ja, kugleenden på den lange side tillader arbejde i vinkler op til 25 grader fra skruens centrum.

Hvad betyder farvekodningen?

Hver nøglestørrelse har sin egen farve på håndtaget, så du hurtigt kan identificere den rigtige nøgle til opgaven.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WERA 950/9 Hex-Plus Multicolour 1 SB Multicolour vinkelnøglesæt, metrisk, BlackLaser, 9 dele

PriceData har fulgt prisen på WERA 950/9 Hex-Plus Multicolour 1 SB Multicolour vinkelnøglesæt, metrisk, BlackLaser, 9 dele i 183 dage. Laveste pris i perioden er 219 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 241 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 229 kr.

Den nuværende pris på 226 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for WERA 950/9 Hex-Plus Multicolour 1 SB Multicolour vinkelnøglesæt, metrisk, BlackLaser, 9 dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for WERA 950/9 Hex-Plus Multicolour 1 SB Multicolour vinkelnøglesæt, metrisk, BlackLaser, 9 dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026226 kr7 kr (3%)
20. maj 2026233 kr1 kr (0%)
19. maj 2026234 kr7 kr (3%)
2. maj 2026241 kr5 kr (2%)
26. apr. 2026236 kr8 kr (4%)
22. apr. 2026228 kr5 kr (2%)
17. apr. 2026223 kr5 kr (2%)
1. apr. 2026228 kr5 kr (2%)
22. mar. 2026223 kr3 kr (1%)
21. mar. 2026220 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret