Gå til hovedindhold

SanDisk WD_BLACK SN8100 WDS100T1X0M-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02

SanDiskHarddiskeEAN: 0619659220884
Pris fra 1.947 krtil 2.624 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 677 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.510 kr 23. maj

Sammenlign priser på WD_BLACK SN8100 WDS100T1X0M-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1947 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Black SN8100 Solid state-drev 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
1.947 kr
Til butik
WD Black SN8100 Solid state-drev 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

WD Black SN8100 - Without Heatsink - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 5.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Artikel nr.: WDS100T1X0M
EAN: 0619659220884
Varenr.: 1003429583
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SANDISK WD Black SN8100 SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil
2.072 kr
Til butik
SANDISK WD Black SN8100 SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 14900 MB/s (læs) / 11000 MB/s (skriv), IOPS: 1600000 IOPS (læs) / 2400000 IOPS (skriv), 1GB RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), TCG Opal 2.02, Silicon Motion SM2508 controller -Byg dit nye gaming- eller workstation-system med WD's banebrydende PCIe Gen 5 SSD, der leverer lynhurtige hastigheder på op til 14.900 MB/s til krævende opgaver som high-end gaming, professionel indholdsproduktion og AI-applikationer. Som branchens førende inden for PCIe Gen 5 energieffektivitet udnytter WD_BLACK SN8100 NVMe SSD avanceret TLC 3D CBA NAND-teknologi for at sikre ydeevne og pålidelighed, mens et lavt strømforbrug og optimeret termisk ydeevne holder dit system køligt og kørende problemfrit. Med op til 4TB lagerplads og en række kraftfulde funktioner er denne SSD den ultimative opgradering for kræsne brugere. OPLEV PCIe Gen 5. Forbedr drastisk din gaming- og indholdsproduktionsoplevelse med denne PCIe Gen 5.0x4 NVMe M.2 SSD VANVITTIGE HASTIGHEDER. Din disk når sekventielle læsehastigheder på op til imponerende 14.900MB/s og skrivehastigheder op til 14.000MB/s AVANCERET PÅLIDELIGHED. WD's nyeste TLC 3D CBA NAND-teknologi sikrer en førsteklasses oplevelse, uanset om du gamer eller arbejder. BRANCHENS MEST ENERGIEFFEKTIVE. Nyd over 100% bedre energieffektivitet end WDs PCIe Gen 4-drev. Kør din maskine optimalt med et gennemsnitligt strømforbrug på 7W eller derunder.

Produktspecifikationer

Mærke: SANDISK
Kategori: SSD
Artikel nr.: WDS100T1X0M-00CMT0
EAN: 0619659220884
Varenr.: 3368909
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD_BLACK SN8100 WDS100T1X0M-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02
2.077,35 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Black SN8100 Solid state-drev 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
2.289 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WD Black SN8100 NVMe SSD 1 TB - PCIe 5.0 M.2 2280
-24%2.499 kr
Før 3.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WD Black SN8100 NVMe SSD 1 TB - PCIe 5.0 M.2 2280
-24%2.519 kr
Før 3.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Black Sn8100 1tb Ssd M.2 Pcie 5.0
2.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK SN8100 WDS100T1X0M-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK SN8100 WDS100T1X0M-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.947 kr1.947 krKøb
2Proshop DK2.072 kr2.072 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.077,35 kr2.077,35 krKøb
4Ultrashop2.289 kr2.289 krKøb
5Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
6Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb
7Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD_BLACK SN8100 WDS100T1X0M-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02

PriceData har fulgt prisen på WD_BLACK SN8100 WDS100T1X0M-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 i 178 dage. Laveste pris i perioden er 1.199 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 2.048 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.751 kr.

Den nuværende pris på 1.947 kr er 11% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for WD_BLACK SN8100 WDS100T1X0M-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for WD_BLACK SN8100 WDS100T1X0M-00CMT0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - TCG Opal Encryption 2.02 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.947 kr433 kr (29%)
24. maj 20261.514 kr4 kr (0%)
23. maj 20261.510 kr439 kr (23%)
22. maj 20261.949 kr2 kr (0%)
12. maj 20261.947 kr101 kr (5%)
21. apr. 20262.048 kr65 kr (3%)
20. apr. 20261.983 kr3 kr (0%)
19. apr. 20261.980 kr68 kr (3%)
13. apr. 20262.048 kr149 kr (8%)
11. apr. 20261.899 kr149 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret