Gå til hovedindhold

SanDisk WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk

SanDiskHarddiskeEAN: 0619659220860
Pris fra 3.058 krtil 4.686 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.628 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.499 kr 14. mar.

Sammenlign priser på WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3058 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
3.058 kr
Til butik
WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

WD Black SN8100 - Without Heatsink - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 5.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Artikel nr.: WDS200T1X0M
EAN: 0619659220860
Varenr.: 1003476567
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SANDISK WD Black SN8100 SSD - 2TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil
3.224 kr
Til butik
SANDISK WD Black SN8100 SSD - 2TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 - Uden køleprofil billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 14900 MB/s (læs) / 14000 MB/s (skriv), IOPS: 2300000 IOPS (læs) / 2400000 IOPS (skriv), 2GB RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), TCG Opal 2.02, Silicon Motion SM2508 controller -Byg dit nye gaming- eller workstation-system med WD's banebrydende PCIe Gen 5 SSD, der leverer lynhurtige hastigheder på op til 14.900 MB/s til krævende opgaver som high-end gaming, professionel indholdsproduktion og AI-applikationer. Som branchens førende inden for PCIe Gen 5 energieffektivitet udnytter WD_BLACK SN8100 NVMe SSD avanceret TLC 3D CBA NAND-teknologi for at sikre ydeevne og pålidelighed, mens et lavt strømforbrug og optimeret termisk ydeevne holder dit system køligt og kørende problemfrit. Med op til 4TB lagerplads og en række kraftfulde funktioner er denne SSD den ultimative opgradering for kræsne brugere. OPLEV PCIe Gen 5. Forbedr drastisk din gaming- og indholdsproduktionsoplevelse med denne PCIe Gen 5.0x4 NVMe M.2 SSD VANVITTIGE HASTIGHEDER. Din disk når sekventielle læsehastigheder på op til imponerende 14.900MB/s og skrivehastigheder op til 14.000MB/s AVANCERET PÅLIDELIGHED. WD's nyeste TLC 3D CBA NAND-teknologi sikrer en førsteklasses oplevelse, uanset om du gamer eller arbejder. BRANCHENS MEST ENERGIEFFEKTIVE. Nyd over 100% bedre energieffektivitet end WDs PCIe Gen 4-drev. Kør din maskine optimalt med et gennemsnitligt strømforbrug på 7W eller derunder.

Produktspecifikationer

Mærke: SANDISK
Kategori: SSD
Artikel nr.: WDS200T1X0M-00CMT0
EAN: 0619659220860
Varenr.: 3368910
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk
3.499 kr
Til butik
WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Western Digital Black SN8100 2 TB M.2 PCI Express 5.0 NVMe TLC 3D NAND Western Digital Black SN8100. SDD-kapacitet: 2 TB, SSD-formfaktor: M.2, Komponent til: PC/Laptop * 2 TB M.2 PCI Express 5.0 * 2300000 IOPS * 2400000 IOPS * TLC 3D NAND NVMe * Hardware...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Kategori: SSD Harddisk
EAN: 0619659220860
Varenr.: 52356068475216
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
3.759 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WD Black SN8100 2 TB NVMe M.2 SSD - PCIe 5.0 x4
-42%3.799 kr
Før 6.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WD Black SN8100 2 TB NVMe M.2 SSD - PCIe 5.0 x4
-41%3.819 kr
Før 6.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Black Sn8100 2tb Ssd M.2 Pcie 5.0
-0%4.686 kr
Før 4.686,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.058 kr3.058 krKøb
2Proshop DK3.224 kr3.224 krKøb
3Geekd3.499 kr3.499 krKøb
4Ultrashop3.759 kr3.759 krKøb
5Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
6Vivas DK3.819 kr3.898 krKøb
7Dustin DK4.686 kr4.772,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.799 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 3.584 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.617 kr.

Den nuværende pris på 3.058 kr er 17% over normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for WD Black SN8100 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.058 kr333 kr (12%)
28. maj 20262.725 kr429 kr (14%)
24. maj 20263.154 kr38 kr (1%)
23. maj 20263.192 kr17 kr (1%)
22. maj 20263.209 kr5 kr (0%)
20. maj 20263.204 kr176 kr (5%)
12. maj 20263.380 kr107 kr (3%)
9. maj 20263.487 kr69 kr (2%)
7. maj 20263.556 kr28 kr (1%)
24. apr. 20263.584 kr1.085 kr (43%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret