Gå til hovedindhold

SanDisk WD_BLACK SN7100 Solid state-drev WDS500G4X0E-00CJA0 500GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

SanDiskHarddiskeEAN: 0718037893662
Pris fra 529 krtil 1.329 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 800 kr (60% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på WD_BLACK SN7100 Solid state-drev WDS500G4X0E-00CJA0 500GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 529 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD_BLACK SN7100 Solid state-drev WDS500G4X0E-00CJA0 500GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
529 kr
Til butik
WD_BLACK SN7100 Solid state-drev WDS500G4X0E-00CJA0 500GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

WD_BLACK SN7100 Solid State Drev - 500GB M2 PCI Express 40 x4 NVMe Opgrader din gaming-oplevelse med WD_BLACK SN7100 Solid State Drev, model WDS500G4X0E-00CJA0. Med en kapacitet på 500GB og den avancerede M2 PCIe 40 x4 NVMe teknologi, tilbyder dette drev...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Reservedele til Computer
EAN: 0718037893662
Varenr.: 84982
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SANDISK WD Black SN7100 SSD - 500GB - PCIe 4.0 - M.2 2280
969 kr
Til butik
SANDISK WD Black SN7100 SSD - 500GB - PCIe 4.0 - M.2 2280 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 500 GB, intern, overførselshastighed: 6800 MB/s (læs) / 5800 MB/s (skriv), IOPS: 760000 IOPS (læs) / 1200000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 1.4 (Non-Volatile Memory Express), WD Polaris 3 A101-000103-A1 controller...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SANDISK
Kategori: SSD
Artikel nr.: WDS500G4X0E-00CJA0
EAN: 0718037893662
Varenr.: 3321011
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD_BLACK SN7100 SSD WDS500G4X0E-00CJA0 500GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.007 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Black Sn7100 500gb Ssd M.2 Pcie 4.0
1.124 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WD Black SN7100 NVMe SSD 500 GB - M.2 2280 PCIe 4.0
-9%1.309 kr
Før 1.439 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WD Black SN7100 NVMe SSD 500 GB - M.2 2280 PCIe 4.0
-9%1.329 kr
Før 1.459 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK SN7100 Solid state-drev WDS500G4X0E-00CJA0 500GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK SN7100 Solid state-drev WDS500G4X0E-00CJA0 500GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop529 kr529 krKøb
2Proshop DK969 kr1.008 krKøb
3CompuMail DK1.007 kr1.007 krKøb
4Dustin DK1.124 kr1.210,25 krKøb
5Boligcenter DK1.309 kr1.309 krKøb
6Vivas DK1.329 kr1.408 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD_BLACK SN7100 Solid state-drev WDS500G4X0E-00CJA0 500GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på WD_BLACK SN7100 Solid state-drev WDS500G4X0E-00CJA0 500GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 520 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 736 kr.

Den nuværende pris på 529 kr er 28% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 47% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for WD_BLACK SN7100 Solid state-drev WDS500G4X0E-00CJA0 500GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for WD_BLACK SN7100 Solid state-drev WDS500G4X0E-00CJA0 500GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026529 kr490 kr (48%)
24. maj 20261.019 kr490 kr (93%)
20. maj 2026529 kr460 kr (47%)
19. maj 2026989 kr9 kr (1%)
18. maj 2026998 kr469 kr (89%)
16. maj 2026529 kr460 kr (47%)
15. maj 2026989 kr460 kr (87%)
28. apr. 2026529 kr517 kr (49%)
27. apr. 20261.046 kr517 kr (98%)
24. apr. 2026529 kr526 kr (50%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret