Gå til hovedindhold

Western Digital WD_BLACK D10 Game Drive WDBA3P0080HBK - Harddisk - 8 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 7200 rpm - sort

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037870939
Pris fra 2.339 krtil 2.400 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 61 kr (3% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.043 kr 29. mar.

Sammenlign priser på WD_BLACK D10 Game Drive WDBA3P0080HBK - Harddisk - 8 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 7200 rpm - sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2339 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD_BLACK D10 Game Drive WDBA3P0080HBK - Harddisk - 8 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 7200 rpm - sort
2.339 kr
Til butik
WD_BLACK D10 Game Drive WDBA3P0080HBK - Harddisk - 8 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 7200 rpm - sort billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 1
Artikel nr.: WDBA3P0080HBK-EESN
EAN: 0718037870939
Varenr.: 5714437
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD_BLACK D10 Game Drive Harddisk WDBA3P0080HBK 8TB USB 3.2 Gen 1 7200rpm
2.340 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD BLACK D10 Game Drive for PS4 - 8TB - Ekstern Harddisk - Sort
2.400 kr
Til butik
WD BLACK D10 Game Drive for PS4 - 8TB - Ekstern Harddisk - Sort billede

Produktinformation

Ekstern harddisk med 8 TB kapacitet, USB 3.2 Gen 1 (5,0 Gbps) interface og 7200 rpm spindelhastighed, designet til PS4-spilopbevaring. WD Game Drive for PS4 tilbyder bærbar 8 TB lagerplads, der tilsluttes via USB 3.2 Gen 1 og inkluderer en AC-adapter, så du kan gemme dine PS4-spil direkte på drevet. USB 3.2 Gen 1-interface med op til 5,0 Gbps overføringshastighed Intern datahastighed vurderet til 250 MB/s 7200 rpm for hurtigere diskadgang sammenlignet med lavere-hastighedsdrev Medfølger AC-adapter og SuperSpeed USB 3.2 Type A til micro-USB Type B-kabel RoHS-kompatibel og fås i sort Stor kapacitets ekstern lagring frigør konsolplads og forenkler håndtering af et voksende spilsbibliotek.

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: WDBA3P0080HBK-EESN
EAN: 0718037870939
Varenr.: 2798451

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK D10 Game Drive WDBA3P0080HBK - Harddisk - 8 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 7200 rpm - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD_BLACK D10 Game Drive WDBA3P0080HBK - Harddisk - 8 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 7200 rpm - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.339 kr2.339 krKøb
2CompuMail DK2.340 kr2.340 krKøb
3Proshop DK2.400 kr2.400 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD_BLACK D10 Game Drive WDBA3P0080HBK - Harddisk - 8 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 7200 rpm - sort

PriceData har fulgt prisen på WD_BLACK D10 Game Drive WDBA3P0080HBK - Harddisk - 8 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 7200 rpm - sort i 126 dage. Laveste pris i perioden er 1.971,36 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 2.617 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.220 kr.

Den nuværende pris på 2.339 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD_BLACK D10 Game Drive WDBA3P0080HBK - Harddisk - 8 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 7200 rpm - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD_BLACK D10 Game Drive WDBA3P0080HBK - Harddisk - 8 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 7200 rpm - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.339 kr11 kr (0%)
28. maj 20262.328 kr11 kr (0%)
27. maj 20262.339 kr1 kr (0%)
26. maj 20262.340 kr5 kr (0%)
25. maj 20262.335 kr1 kr (0%)
24. maj 20262.336 kr3 kr (0%)
23. maj 20262.333 kr1 kr (0%)
22. maj 20262.332 kr25 kr (1%)
21. maj 20262.307 kr1 kr (0%)
20. maj 20262.306 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret