Gå til hovedindhold

HGST WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TL5204 - Harddisk - 8 TB - intern - 3,5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB

HGSTHarddiskeEAN: 8717306632782
Pris fra 2.456 krtil 3.061 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 605 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.389 kr 12. maj

Sammenlign priser på WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TL5204 - Harddisk - 8 TB - intern - 3,5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2456 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TL5204 - Harddisk - 8 TB - intern - 3,5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB
2.456 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TL5204 - Harddisk - 8 TB - intern - 3,5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB billede

Produktspecifikationer

Kategori: Hukommelse
Farve: 1
Artikel nr.: 0B36400
EAN: 8717306632782
Varenr.: 4593932
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Ultrastar DC HC310 Harddisk HUS728T8TAL5204 8TB 3.5" SAS 3 7200rpm
2.457 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HGST WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TL5204 - 8TB - Harddisk - 0B36400 - SAS3 - 3.5"
3.061 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TL5204 - Harddisk - 8 TB - intern - 3,5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TL5204 - Harddisk - 8 TB - intern - 3,5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.456 kr2.456 krKøb
2CompuMail DK2.457 kr2.457 krKøb
3Proshop DK3.061 kr3.061 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TL5204 - Harddisk - 8 TB - intern - 3,5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB

PriceData har fulgt prisen på WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TL5204 - Harddisk - 8 TB - intern - 3,5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB i 155 dage. Laveste pris i perioden er 1.994 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 3.247 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.517 kr.

Den nuværende pris på 2.456 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TL5204 - Harddisk - 8 TB - intern - 3,5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TL5204 - Harddisk - 8 TB - intern - 3,5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.456 kr242 kr (9%)
28. maj 20262.698 kr209 kr (7%)
22. maj 20262.907 kr493 kr (20%)
20. maj 20262.414 kr11 kr (0%)
19. maj 20262.425 kr12 kr (0%)
18. maj 20262.437 kr35 kr (1%)
16. maj 20262.402 kr23 kr (1%)
15. maj 20262.425 kr1 kr (0%)
14. maj 20262.426 kr12 kr (0%)
13. maj 20262.438 kr49 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret