Gå til hovedindhold

Western Digital WD PURPLE WD23PURZ 2TB SATA III 35 64MB 175MBs Low Noise CMR

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037896199
Pris fra 723,94 krtil 1.419 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 695,06 kr (49% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på WD PURPLE WD23PURZ 2TB SATA III 35 64MB 175MBs Low Noise CMR og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 723.94 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD PURPLE WD23PURZ 2TB SATA III 35 64MB 175MBs Low Noise CMR
723,94 kr
Til butik
WD PURPLE WD23PURZ 2TB SATA III 35 64MB 175MBs Low Noise CMR billede

Produktinformation

WD Purple WD23PURZ 2TB SATA III 3.5" 64MB 175MB/s Low Noise CMR WD Purple WD23PURZ er en pålidelig 2TB SATA III harddisk, designet specielt til overvågningssystemer. Med sin 64MB cache og en imponerende datatransferrate på op til 175MB/s sikrer denne hard...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: NAS-harddiske
EAN: 0718037896199
Varenr.: 91789
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Purple 2tb 3.5 tommer 5400r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
1.074 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Purple Surveillance 2TB SATA 64MB
1.193 kr
Til butik
Gå til COMTEK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
WD Purple Surveillance Harddisk
1.295 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Purple - 2TB - Harddisk - WD23PURZ - SATA-600 - 3.5"
1.330 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk 3,5" Western Digital WD Purple 2 TB SATA
1.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk 3,5" Western Digital WD Purple 2 TB SATA
1.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD PURPLE WD23PURZ 2TB SATA III 35 64MB 175MBs Low Noise CMR koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD PURPLE WD23PURZ 2TB SATA III 35 64MB 175MBs Low Noise CMR koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop723,94 kr723,94 krKøb
2Dustin DK1.074 kr1.160,25 krKøb
3CompuMail DK1.193 kr1.193 krKøb
4COMTEK1.295 kr1.295 krKøb
5Proshop DK1.330 kr1.330 krKøb
6Boligcenter DK1.399 kr1.399 krKøb
7Vivas DK1.419 kr1.488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD PURPLE WD23PURZ 2TB SATA III 35 64MB 175MBs Low Noise CMR

PriceData har fulgt prisen på WD PURPLE WD23PURZ 2TB SATA III 35 64MB 175MBs Low Noise CMR i 185 dage. Laveste pris i perioden er 659 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.074 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 754 kr.

Den nuværende pris på 723,94 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 33% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for WD PURPLE WD23PURZ 2TB SATA III 35 64MB 175MBs Low Noise CMR. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for WD PURPLE WD23PURZ 2TB SATA III 35 64MB 175MBs Low Noise CMR de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026723,94 kr350,06 kr (33%)
24. maj 20261.074 kr350,06 kr (48%)
20. maj 2026723,94 kr319,06 kr (31%)
18. maj 20261.043 kr319,06 kr (44%)
16. maj 2026723,94 kr350,06 kr (33%)
15. maj 20261.074 kr350,06 kr (48%)
28. apr. 2026723,94 kr5,06 kr (1%)
27. apr. 2026729 kr5,06 kr (1%)
24. apr. 2026723,94 kr5,06 kr (1%)
23. apr. 2026729 kr5,06 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret