Gå til hovedindhold

Western Digital WD Purple Pro WD8002PURP - Harddisk - 8 TB - overvågning, smart video - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037896748
Pris fra 2.411,44 krtil 3.249 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 837,56 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på WD Purple Pro WD8002PURP - Harddisk - 8 TB - overvågning, smart video - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2411.44 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD PURPLE PRO WD8002PURP 8TB SATA III 35 256MB 7200RPM 267MBs CMR
2.411,44 kr
Til butik
WD PURPLE PRO WD8002PURP 8TB SATA III 35 256MB 7200RPM 267MBs CMR billede

Produktinformation

WD PURPLE PRO WD8002PURP 8TB SATA III 3.5" 256MB 7200RPM 267MB/s CMR Opdag den pålidelige lagringsløsning i form af WD Purple Pro WD8002PURP, en 8TB SATA III harddisk designet til at imødekomme kravene fra overvågningssystemer og datalagring. Med en hasti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: USB)
EAN: 0718037896748
Varenr.: 91829
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Purple Pro Harddisk WD8002PURP 8TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
2.679 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Purple Pro WD8002PURP - Harddisk - 8 TB - overvågning, smart video - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB
2.704 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Purple Pro - 8TB - Harddisk - WD8002PURP - SATA-600 - 3.5"
2.765 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Purple Pro 8tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd
3.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple Pro WD8002PURP - Harddisk - 8 TB - overvågning, smart video - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple Pro WD8002PURP - Harddisk - 8 TB - overvågning, smart video - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop2.411,44 kr2.411,44 krKøb
2CompuMail DK2.679 kr2.679 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.704 kr2.704 krKøb
4Proshop DK2.765 kr2.765 krKøb
5Dustin DK3.249 kr3.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Purple Pro WD8002PURP - Harddisk - 8 TB - overvågning, smart video - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB

PriceData har fulgt prisen på WD Purple Pro WD8002PURP - Harddisk - 8 TB - overvågning, smart video - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.823 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.677 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.018 kr.

Den nuværende pris på 2.411,44 kr er 19% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for WD Purple Pro WD8002PURP - Harddisk - 8 TB - overvågning, smart video - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for WD Purple Pro WD8002PURP - Harddisk - 8 TB - overvågning, smart video - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20262.411,44 kr265,56 kr (10%)
24. maj 20262.677 kr265,56 kr (11%)
20. maj 20262.411,44 kr252,56 kr (9%)
19. maj 20262.664 kr1 kr (0%)
18. maj 20262.663 kr251,56 kr (10%)
16. maj 20262.411,44 kr237,56 kr (9%)
15. maj 20262.649 kr237,56 kr (10%)
5. maj 20262.411,44 kr402,44 kr (20%)
10. jan. 20262.009 kr17 kr (1%)
9. jan. 20261.992 kr20 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret