Gå til hovedindhold

WD My Passport WDBYVG0020BRD - Harddisk - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - rød

WDHarddiskeEAN: 0718037870168
Pris fra 765 krtil 1.039 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 274 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 704 kr 17. apr.

Sammenlign priser på WD My Passport WDBYVG0020BRD - Harddisk - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - rød og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 765 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Passport WDBYVG0020BRD - Harddisk - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - rød
765 kr
Til butik
WD My Passport WDBYVG0020BRD - Harddisk - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - rød billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 2
Artikel nr.: WDBYVG0020BRD-WESN
EAN: 0718037870168
Varenr.: 5714448
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD My Passport Harddisk WDBYVG0020BRD 2TB USB 3.2 Gen 1
809 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd My Passport 2tb Red Rød
813 kr
Til butik
Wd My Passport 2tb Red Rød billede

Produktinformation

2 TB bærbar lagring frigør lokale drev og understøtter sikkerhedskopier USB 3.2 Gen 1 leverer hurtigere filoverførsler med USB 2.0 som fallback 256-bit AES-kryptering og adgangskodebeskyttelse beskytter data Slank 2,5"-drev på 120 g passer i tasker og på skriveborde for nem mobilitet Plug and play på Windows, USB-kabel og brugervejledning medfølger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Bærbare harddiske
Artikel nr.: WDBYVG0020BRD-WESN
EAN: 0718037870168
Varenr.: 5011166287
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Passport - 2TB - Ekstern Harddisk - Rød
847 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD My Passport Harddisk WDBYVG0020BRD 2TB USB 3.2 Gen 1
1.039 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Passport WDBYVG0020BRD - Harddisk - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Passport WDBYVG0020BRD - Harddisk - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK765 kr804 krKøb
2CompuMail DK809 kr809 krKøb
3Dustin DK813 kr899,25 krKøb
4Proshop DK847 kr886 krKøb
5Ultrashop1.039 kr1.039 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD My Passport WDBYVG0020BRD - Harddisk - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - rød

PriceData har fulgt prisen på WD My Passport WDBYVG0020BRD - Harddisk - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - rød i 181 dage. Laveste pris i perioden er 457 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 789 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 669 kr.

Den nuværende pris på 765 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for WD My Passport WDBYVG0020BRD - Harddisk - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - rød. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for WD My Passport WDBYVG0020BRD - Harddisk - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - rød de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026765 kr14 kr (2%)
2. jun. 2026751 kr31 kr (4%)
1. jun. 2026782 kr31 kr (4%)
31. maj 2026751 kr1 kr (0%)
30. maj 2026752 kr7 kr (1%)
28. maj 2026759 kr13 kr (2%)
23. maj 2026746 kr43 kr (5%)
21. maj 2026789 kr48 kr (6%)
20. maj 2026741 kr6 kr (1%)
8. maj 2026735 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret