Gå til hovedindhold

Western Digital WD My Passport WDBR9S0060BWT - Harddisk - krypteret - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - hvid

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037903989
Pris fra 1.590 krtil 1.961 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 371 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.434 kr 6. mar.

Sammenlign priser på WD My Passport WDBR9S0060BWT - Harddisk - krypteret - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1590 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Passport WDBR9S0060BWT - Harddisk - krypteret - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - hvid
1.590 kr
Til butik
WD My Passport WDBR9S0060BWT - Harddisk - krypteret - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - hvid billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 1
Artikel nr.: WDBR9S0060BWT-WESN
EAN: 0718037903989
Varenr.: 20880473
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD My Passport Harddisk WDBR9S0060BWT 6TB USB 3.2 Gen 1
1.591 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Western Digital My Passport ekstern harddisk 6 TB USB 3.2 Gen 1 - hvid
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Western Digital My Passport ekstern harddisk 6 TB USB 3.2 Gen 1 - hvid billede

Produktinformation

WD My Passport WDBR9S0060BWT - Harddisk - krypteret - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - hvidGenereltBredde: 75 mmDybde: 107.2 mmEgenskaber: Validering af passwordEnhedstype: Harddisk - ekstern (bærbar)Grænseflade: USB 3.2 Gen 1Hardware kryptering: JaHøjde: 20.6 mmKapacitet: 6 TBKrypterings algoritme: 256-bit AESVægt: 210 gPræstationOverføringshastighed, grænseflade: 5.0 Gbps (USB 3.2 Gen 1)Ekspansion og forbindelseInterface: 1 x USB 3.2 Gen 1EffektStrømkilde: USB busProgrammer & SystemkravMed software: Acronis True Image WD EditionOS nødvendig: Google Chrome OSWindows 10 eller senereApple MacOS 11 eller nyereDiverseFås i farverne: HvidLokalisering: GlobalMedfølgende ledninger: 1 x USB 3.0 kabel - eksternOverensstemmelsesstandarder: VCCIBSMIEACRCMUKCAFCC-ICESPakkedetaljer: Genbrugelig indpakningPakningsmateriale: Genbrugt plastik (mere end 50 %)ProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 3 år

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Vægt: 0.29g
EAN: 0718037903989
Varenr.: 2140823
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Western Digital My Passport ekstern harddisk 6 TB USB 3.2 Gen 1 - hvid
-10%1.819 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Passport - 6TB - Ekstern Harddisk - Hvid
1.961 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Passport WDBR9S0060BWT - Harddisk - krypteret - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Passport WDBR9S0060BWT - Harddisk - krypteret - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.590 kr1.590 krKøb
2CompuMail DK1.591 kr1.591 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
5Proshop DK1.961 kr1.961 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD My Passport WDBR9S0060BWT - Harddisk - krypteret - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - hvid

PriceData har fulgt prisen på WD My Passport WDBR9S0060BWT - Harddisk - krypteret - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.424 kr (registreret d. 4. februar 2026), højeste er 1.798 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.552 kr.

Den nuværende pris på 1.590 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for WD My Passport WDBR9S0060BWT - Harddisk - krypteret - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for WD My Passport WDBR9S0060BWT - Harddisk - krypteret - 6 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 1 - 256-bit AES - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.590 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.591 kr207 kr (12%)
27. maj 20261.798 kr141 kr (9%)
26. maj 20261.657 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.666 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.675 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.684 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.693 kr95 kr (5%)
21. maj 20261.788 kr209 kr (13%)
20. maj 20261.579 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret