Gå til hovedindhold

Western Digital WD My Passport Ultra WDBFTM0040BBL - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - blå

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037864051
Pris fra 1.301 krtil 1.757 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 456 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.144 kr 8. mar.

Sammenlign priser på WD My Passport Ultra WDBFTM0040BBL - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - blå og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1301 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Passport Ultra WDBFTM0040BBL - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - blå
1.301 kr
Til butik
WD My Passport Ultra WDBFTM0040BBL - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - blå billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 1
Artikel nr.: WDBFTM0040BBL-WESN
EAN: 0718037864051
Varenr.: 4969230
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD My Passport Ultra Harddisk WDBFTM0040BBL 4TB USB 3.0
1.311 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Passport Ultra - 4TB - Ekstern Harddisk - Blå
1.377 kr
Til butik
WD My Passport Ultra - 4TB - Ekstern Harddisk - Blå billede

Produktinformation

Ekstern harddisk med 4 TB kapacitet, USB 3.0 (USB-C) forbindelse, 256-bit AES hardwarekryptering og et kompakt metaldesign til bærbart lager. WD My Passport Ultra kombinerer hardwarekrypteret beskyttelse med automatisk backup og adgangskodevalidering samtidig med at den bruger USB-C for hurtig, busdrevet drift. 4 TB kapacitet til store filbiblioteker 256-bit AES hardwarekryptering for sikkert lager USB 3.0 grænseflade (USB-C) - op til 5,0 Gbps (USB 2.0: 480 Mbps) Funktioner: adgangskodevalidering, automatisk backup, NTFS-formateret Busdrevet via USB og inkluderer en USB-C til USB-A adapter Kompatibel med Windows 10 eller nyere; fungerer med WD Discovery, WD Backup, WD Security og WD Drive Utilities Blå finish giver et moderne udseende, der komplementerer din PC samtidig med at holde filer sikre og let tilgængelige.

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: WDBFTM0040BBL-WESN
EAN: 0718037864051
Varenr.: 2694445
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Western Digital My Passport Ultra 4 TB ekstern harddisk - USB 3.0/USB‑C - Blå
-17%1.499 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Western Digital My Passport Ultra 4 TB ekstern harddisk - USB 3.0/USB‑C - Blå
-16%1.519 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD My Passport Ultra Harddisk WDBFTM0040BBL 4TB USB 3.0
1.569 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Western Digital MY PASSPORT ULTRA 4TB BLUE
-12%1.757 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Passport Ultra WDBFTM0040BBL - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Passport Ultra WDBFTM0040BBL - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.301 kr1.301 krKøb
2CompuMail DK1.311 kr1.311 krKøb
3Proshop DK1.377 kr1.377 krKøb
4Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
5Vivas DK1.519 kr1.588 krKøb
6Ultrashop1.569 kr1.569 krKøb
7Teknikproffset DK1.757 kr1.806 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD My Passport Ultra WDBFTM0040BBL - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - blå

PriceData har fulgt prisen på WD My Passport Ultra WDBFTM0040BBL - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - blå i 137 dage. Laveste pris i perioden er 1.110 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 1.466 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.241 kr.

Den nuværende pris på 1.301 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD My Passport Ultra WDBFTM0040BBL - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD My Passport Ultra WDBFTM0040BBL - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.301 kr10 kr (1%)
27. maj 20261.311 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.320 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.329 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.338 kr8 kr (1%)
20. maj 20261.346 kr72 kr (6%)
19. maj 20261.274 kr14 kr (1%)
18. maj 20261.260 kr14 kr (1%)
17. maj 20261.246 kr8 kr (1%)
16. maj 20261.254 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret