Gå til hovedindhold

Western Digital WD My Book WDBBGB0160HBK - Harddisk - krypteret - 16 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037878959
Pris fra 3.154 krtil 3.874 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 720 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.889 kr 4. mar.

Sammenlign priser på WD My Book WDBBGB0160HBK - Harddisk - krypteret - 16 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3154 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD My Book Harddisk WDBBGB0160HBK 16TB USB 3.0
3.154 kr
Til butik
WD My Book Harddisk WDBBGB0160HBK 16TB USB 3.0 billede

Produktinformation

WD My Book WDBBGB0160HBK - Harddisk - krypteret - 16 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: WDBBGB0160HBK-EESN
EAN: 0718037878959
Varenr.: 996582191
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Book WDBBGB0160HBK - Harddisk - krypteret - 16 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort
3.213 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Book - 16TB - Ekstern Harddisk - Sort
3.310 kr
Til butik
WD My Book - 16TB - Ekstern Harddisk - Sort billede

Produktinformation

Ekstern skrivebords-harddisk med 16 TB kapacitet, USB 3.0-forbindelse og 256-bit AES hardwarekryptering til sikker, højvolumenlagring. Kompakt skrivebordsopbevaring WD My Book kombinerer automatisk backup og adgangskodevalidering med exFAT-formatering for bred tværplatformskompatibilitet. 16 TB kapacitet til store medie- og dokumentbiblioteker USB 3.0-interface for hurtig forbindelse til kompatible systemer Hardwarekryptering ved hjælp af 256-bit AES Funktioner omfatter adgangskodevalidering, automatisk backup og exFAT-formatering Inkluderer AC-strømforsyning og USB 3.0-kabel Bundlet software: WD Security, WD Drive Utilities, WD Backup og WD Discovery Kompatibel med Windows 10 eller nyere og macOS 11 eller nyere Designet til at gemme omfattende samlinger af billeder, videoer, musik og vigtige dokumenter med enkle sikkerheds- og backupmuligheder.

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: WDBBGB0160HBK-EESN
EAN: 0718037878959
Varenr.: 2891290
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD My Book Harddisk WDBBGB0160HBK 16TB USB 3.0
3.759 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Western Digital My Book 16 TB USB 3.2 Gen 1 (Type-A) - Sort
-3%3.799 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Western Digital My Book 16 TB USB 3.2 Gen 1 (Type-A) - Sort
-3%3.819 kr
Før 3.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd My Book 16tb Sort
3.874 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Book WDBBGB0160HBK - Harddisk - krypteret - 16 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Book WDBBGB0160HBK - Harddisk - krypteret - 16 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.154 kr3.154 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.213 kr3.213 krKøb
3Proshop DK3.310 kr3.310 krKøb
4Ultrashop3.759 kr3.759 krKøb
5Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
6Vivas DK3.819 kr3.898 krKøb
7Dustin DK3.874 kr3.960,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD My Book WDBBGB0160HBK - Harddisk - krypteret - 16 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort

PriceData har fulgt prisen på WD My Book WDBBGB0160HBK - Harddisk - krypteret - 16 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.561 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 3.287 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.962 kr.

Den nuværende pris på 3.154 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for WD My Book WDBBGB0160HBK - Harddisk - krypteret - 16 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for WD My Book WDBBGB0160HBK - Harddisk - krypteret - 16 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20263.154 kr2 kr (0%)
20. maj 20263.152 kr11 kr (0%)
18. maj 20263.163 kr37 kr (1%)
17. maj 20263.126 kr37 kr (1%)
15. maj 20263.163 kr51 kr (2%)
14. maj 20263.112 kr11 kr (0%)
13. maj 20263.123 kr12 kr (0%)
12. maj 20263.135 kr13 kr (0%)
11. maj 20263.148 kr11 kr (0%)
10. maj 20263.159 kr128 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret