Gå til hovedindhold

WD My Book WDBBGB0040HBK - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort

WDHarddiskeEAN: 0718037850948
Pris fra 1.224 krtil 2.039 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 815 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 975 kr 3. apr.

Sammenlign priser på WD My Book WDBBGB0040HBK - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1224 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd My Book 4tb Sort
1.224 kr
Til butik
Wd My Book 4tb Sort billede

Produktinformation

Brugervenlig

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Stationære harddiske
Artikel nr.: WDBBGB0040HBK-EESN
EAN: 0718037850948
Varenr.: 5010981467
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD My Book Harddisk WDBBGB0040HBK 4TB USB 3.0
1.295 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Book WDBBGB0040HBK - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort
1.423 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Book - 4TB - Ekstern Harddisk - Sort
1.651 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Western Digital External HDD My Book EMEA,
2.039 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Book WDBBGB0040HBK - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Book WDBBGB0040HBK - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.224 kr1.310,25 krKøb
2CompuMail DK1.295 kr1.295 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.423 kr1.423 krKøb
4Proshop DK1.651 kr1.651 krKøb
5Ultrashop2.039 kr2.039 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD My Book WDBBGB0040HBK - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort

PriceData har fulgt prisen på WD My Book WDBBGB0040HBK - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 746 kr (registreret d. 30. december 2025), højeste er 1.224 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.088 kr.

Den nuværende pris på 1.224 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for WD My Book WDBBGB0040HBK - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for WD My Book WDBBGB0040HBK - Harddisk - krypteret - 4 TB - ekstern (stationær) - USB 3.0 - 256-bit AES - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 20261.224 kr146 kr (14%)
4. maj 20261.078 kr146 kr (12%)
22. apr. 20261.224 kr12 kr (1%)
19. apr. 20261.212 kr128 kr (12%)
18. apr. 20261.084 kr2 kr (0%)
16. apr. 20261.082 kr100 kr (10%)
6. apr. 2026982 kr5 kr (1%)
4. apr. 2026977 kr2 kr (0%)
3. apr. 2026975 kr3 kr (0%)
2. apr. 2026978 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret