Gå til hovedindhold

Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6 meter, plast, grå

WavinAfløbEAN: 5708525150204
Pris fra 439 krtil 738 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 299 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 364 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6 meter, plast, grå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 439 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6000 mm, plast, grå
439 kr
Til butik
Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6000 mm, plast, grå billede

Produktinformation

Lige afløbsrør uden muffe Wafix er et unikt og komplet program med en optimal evne til at bortlede spildevand hurtigt og sikkert fra afløbsinstallationer i bygninger. Rørene er nemme at installere, da muffen har et slankt design og derved gør arbejdet nem...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb
Farve: gray
Størrelse: 110x6000 mm
EAN: 5708525150204
Varenr.: 186057600
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin afløbsrør Ø110mm uden muffe, grå PP, 6000mm
526,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6 meter, plast, grå
539 kr
Til butik
Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6 meter, plast, grå billede

Produktinformation

Wavin 110 mm grå afløbsrør uden muffe -6000 mmWavin Wafix afløbsrør anvendes til sikker bortledelse af spildevand fra afløbsinstallationer i bygninger over jord. Wafix-systemet er fremstillet af genanvendeligt PP-plast.Uden muffeSlankt designHT/PP-materia...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb
Farve: gray
Størrelse: 110x6000 mm
EAN: 5708525150204
Varenr.: 186057600
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Wavin Pp 110X6000 Sn4 U/Mf Grå
553,56 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Wavin pp 110x6000 sn4 u/mf grå
571,25 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PP afløbsrør uden muffe 110 mm 6 meter lysgrå
738 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6 meter, plast, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6 meter, plast, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS439 kr439 krKøb
2EL-GROSSISTEN526,75 kr526,75 krKøb
3BilligVVS DK539 kr539 krKøb
4Billigelogvvs.dk553,56 kr553,56 krKøb
5MaintainIt571,25 kr571,25 krKøb
6CS MEGASTORE DK738 kr937 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6 meter, plast, grå

PriceData har fulgt prisen på Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6 meter, plast, grå i 165 dage. Laveste pris i perioden er 357 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 439,43 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 393 kr.

Den nuværende pris på 439 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6 meter, plast, grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Wavin Wafix afløbsrør, uden muffe, Ø110 mm, 6 meter, plast, grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026439 kr
26. maj 2026439,43 kr
17. maj 2026439 kr69,29 kr (19%)
10. maj 2026369,71 kr69,72 kr (16%)
9. maj 2026439,43 kr45,87 kr (12%)
7. maj 2026393,56 kr45,44 kr (10%)
6. maj 2026439 kr45,44 kr (12%)
3. maj 2026393,56 kr13,56 kr (4%)
18. apr. 2026380 kr13,56 kr (3%)
17. apr. 2026393,56 kr13,56 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret