Gå til hovedindhold

Wavin korrugeret PVC opføringsrør uden muffe 315 mm - 200 cm

WavinSanitetEAN: 5708525020217
Pris fra 929 krtil 1.244 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 315 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 926 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Wavin korrugeret PVC opføringsrør uden muffe 315 mm - 200 cm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 929 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Korrugeret PVC Opføringsrør 315x2000 mm u/muffe
-15%929 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wavin Korrugeret PVC Opføringsrør 315x2000 mm u/muffe billede

Produktinformation

Wavin Korrugeret PVC Opføringsrør 315x2000 mm u/muffe pføringsrørene fra Wavin findes i Ø315 og ø425 mm. Størrelsen vælges alt efter hvilken brønd du skal have monteret. Typisk kombineres opføringsrøret med en brønd/bund, karm og dæksel se relaterede var...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Farve: blue
Størrelse: 315x2000 mm
EAN: 5708525020217
Varenr.: 191928200
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin korrugeret PVC opføringsrør uden muffe 315 mm - 200 cm
-15%969 kr
Før 1.135 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wavin korrugeret PVC opføringsrør uden muffe 315 mm - 200 cm billede

Produktinformation

Korrugeret PVC opføringsrør uden muffe fra Wavin.Opføringsrørets størrelse vælges ud fra hvilken størrelse brønd du skal have, eller allerede har monteret. Røret kan afkortes efter behov og afsluttes altid med kegle og dæksel i terræn. DataDiameter: 315 m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb & kloak
Farve: blue
Størrelse: 315x2000 mm
EAN: 5708525020217
Varenr.: 191928200
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin PVC Opføringsrør 315x2000 mm, uden muffe
1.145 kr
Til butik
Wavin PVC Opføringsrør 315x2000 mm, uden muffe billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Farve: blue
Størrelse: 315x2000 mm
EAN: 5708525020217
Varenr.: 191928200
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 315 x 2000 mm PVC-opføringsrør uden muffe
1.189,66 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 315 x 2000 mm PVC-opføringsrør uden muffe
1.244 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin korrugeret PVC opføringsrør uden muffe 315 mm - 200 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin korrugeret PVC opføringsrør uden muffe 315 mm - 200 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS929 kr929 krKøb
2LavprisVVS969 kr969 krKøb
3BilligVVS DK1.145 kr1.145 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.189,66 kr1.189,66 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.244 kr1.443 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin korrugeret PVC opføringsrør uden muffe 315 mm - 200 cm

PriceData har fulgt prisen på Wavin korrugeret PVC opføringsrør uden muffe 315 mm - 200 cm i 162 dage. Laveste pris i perioden er 865 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 1.135 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 972 kr.

Den nuværende pris på 929 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Wavin korrugeret PVC opføringsrør uden muffe 315 mm - 200 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Wavin korrugeret PVC opføringsrør uden muffe 315 mm - 200 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026929 kr170 kr (15%)
27. maj 20261.099 kr36 kr (3%)
26. maj 20261.135 kr36 kr (3%)
17. maj 20261.099 kr4 kr (0%)
16. maj 20261.103 kr4 kr (0%)
10. maj 20261.099 kr4 kr (0%)
9. maj 20261.103 kr151,9 kr (16%)
7. maj 2026951,1 kr147,9 kr (13%)
6. maj 20261.099 kr147,9 kr (16%)
3. maj 2026951,1 kr25,1 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret